Derby Łodzi: ŁKS - Commercecon - Grot Budowlani 2:3

ŁKS - Commercecon - Grot Budowlani
ŁKS - Commercecon - Grot Budowlani Krzysztof Szymczak
„Nieważna jest dyscyplina – w Łodzi rządzi jedna drużyna” – takiej treści transparent na całą długość hali przy al. Unii wywiesili przed meczem derbowym w Lidze Siatkówki Kobiet kibice ŁKS Commercecon. Serce rosło, bo Sport Arena była wypełniona po brzegi. Doping ełkesiaków był prowadzony non stop.

Wydawało się, że pierwszego seta wygrają siatkarki z ŁKS, prowadziły 16:13, ale w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza. Zdobyły pięć punktów z rzędu, nie tracąc ani jednego. Kolejna seria miała miejsce przy stanie 18:18, gdy dziewczęta z Grot Budowlanych zdobyły cztery oczka z rzędu.

Drugą i trzecią partię podobnie lepiej zaczęły ełkaesianki, ale w odróżnieniu od pierwszego seta podopieczne trenera Michala Maska potrafiły dowieźć przewagę do końca obu setów. Wygrały do 19 i 17. Emocje rosły, w połowie seta prezes Marcin Chudzik zdjął sweterek.

Czwarta partia przyniosła lepszą grę Grot Budowlanych i zdecydowane zwycięstwo tej drużyny. Trener Michal Masek dał odpocząć swoim gwiazdom i to zaprocentowało na początku piątego seta. ŁKS prowadził 6:1. Grot Budowlane wzięły się w garść - 6:4. Zmiana stron następuje przy stanie 8:4 dla ŁKS Commercecon. Ełaesianki później prowadzą 9:7 i następuje świetny atak Regiany Bidias. Jest 10:7, później 10:8. Monika Bociek wyprowadza ŁKS na prowadzenie 11:8. Chwilę później zagrywa w aut. 11:9 dla ŁKS.

Emocje sięgają zenitu. Błąd Krystyny Strasz i przewaga ŁKS maleje do jednego punktu . 11:10. Wyrównuje Magdalena Stysiak. Następna akcja: Zuzanna Efimienko-Młotkowska blokuje Magdalenę Stysiak. ŁKS prowadzi 12:11. Femke Stoltenborg kiwa w aut: 13:11. Udany atak Jovany Brakocević 13:12. Trener Błażej Krzyształowicz decyduje się na pokerową zagrywkę. Wchodzi Oliwia Urban i zdobywa punkt po zagrywce 13:13. Trafiona zmiana w Grot Budowlanych. Monika Bociek psuje atak. Grot Budowlani prowadzą 14:13. Piłka meczowa. Regiane Bidias atakuje skutecznie 14:14.

Jovana Brakocević dobrze atakuje i Grot Budowlani prowadzą 15:14. Jovana Brakocević atakuje po taśmie. Jest znów remis 15:15. Zagrywka w aut i trzecia meczowa piłka Grot Budowlanych. Monika Bociek przedłuża emocje. 16:16. Jovana Brakocević i czwarty meczbol. 17:16 dla Grot Budowlanych. Kolejna akcja ełkaesianek zablokowana. Siatkarki Grot Budowlanych wygrały 3:2

Do końca rundy zasadniczej ŁKS zagra jeszcze w Ostrowcu z KSZO i w Łodzi z Chemikiem Police, a Grot Budowlani - u siebie z Radomką i PTPS Piła oraz w Kaliszu z MKS. Łatwiej będzie zająć trzecie miejsce przed play-off drużynie prezesa Marcina Chudzika, chyba że ŁKS pokona Chemika. Jeśli Chemik wygra, można zaryzykować twierdzenie, że w I rundzie zagrają: Grot Budowlani – BKS Bielsko-Biała i ŁKS Commercecon – Pałac Bydgoszcz. W półfinale ŁKS trafi na Chemika, a Grot Budowlani na Developres.

ŁKS Commercecon – Grot Budowlani 2:3 (19:25, 25:19, 25:17, 15:25, 16:18)

ŁKS Commercecon: Zuzanna Efimienko-Młotkowska 13, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias 15, Klaudia Alagierska 13, Monika Bociek 17, Aleksandra Wójcik 8, Krystyna Strasz (l) oraz Anna Korabiec (l), Izabela Kowalińska, Marta Wójcik, Agata Wawrzyńczyk 1, Daria Szczyrba. Trener: Michal Masek.
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 10, Magdalena Stysiak 15, Gabriela Polańska 8, Jovana Brakocević 22, Anna Bączyńska 4, Jaroslava Pencova 4, Maria Stenzel (l) oraz Ewelina Tobiasz 1, Małgorzata Śmieszek 2, Oliwia Urban 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Radomka – BKS Bielsko-Biała 2:3, Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:0, Legionovia – PTPS Piła, Chemik Police – KSZO Ostrowiec, Developres Rzeszów – MKS Kalisz.