Tomasz Jabłoński
ŁKS Widzew na żywo. Derby Łodzi odbyły się w niedzielę na stadionie przy al. Unii. Dwa gole strzelone przez Jordiego Sancheza i Fabio Nunesa zapewniły wygraną Widzewowi. Fatalna staje się sytuacja ŁKS. Czy w przyszłym sezonie nie będziemy mieli derbów Łodzi? Zapraszamy do naszej relacji - ŁKS Widzew od godziny 17.30.

ŁKS Widzew na żywo

Wynik meczu ŁKS Widzew 0:2

Koniec meczu
90+12 min. Cybulski ukarany żółtą kartką
90+10 min. Derby są nasze - skandują kibice Widzewa
90+9 min. Zmiany w Widzewie: Cybulski i Diliberto wchodzą na boisko za Pawłowskiego i Nunesa
90+8 min. Piłkarze ŁKS nie wierzą już w odwrócenie losów meczu
90+4 min. Gra zostaje wznowiona
90+3 min. Znów przerwa w grze po zadymieniu boiska
90+2 min. GOL DLA WIDZEWA. Piłkarze ŁKS byli bezradni. Bramkę strzelił Nunes. Kilka strzałów widzewiaków, w końcu uderzył Portugalczyk i piłka wpadła do siatki. ŁKS na kolanach, Widzew królem Łodzi
90+2 min. Róg dla Widzewa, nic nie wyszło z tej akcji
90+1 min. Klimek strzelał z ostrego kąta, Bobek broni
90 min. Sędzia podjął decyzję, że o 9 minut przedłuży czas meczu
89 min. Szeliga stracił piłkę, nie ma rogu dla Widzewa
88 min. Zmiana w ŁKS: Dankowski za Balicia
87 min. Kibice skandują nazwisko Sancheza, który po zejściu z boiska przechodzi obok sektora kibiców Widzewa. Kibice ŁKS są cisi
86 min. Zmiany w Widzewie: Rondić za Sancheza, Klimek za Tkacza
86 min. Durmisi ratuje wślizgiem drużynę ŁKS
85 min. Róg dla ŁKS. Kiepskie dośrodkowanie gospodarzy
84 min. Kibice Widzewa śpiewają Czerwoną Armię
83 min. Zając naciskany przez Ciganiksa źle przyjął piłkę w polu karnym Widzewa
83 min. Balić uprzedzony przez obrońców Widzewa
82 min. Kapitalny strzał Pawłowskiego, fenomenalnie broni Bobek. Róg dla Widzewa
81 min. Róg dla ŁKS. Główkował Tejan, Gikiewicz pewnie łapie
80 min. Słychać gwizdy na trybunach
77 min. Mammadov blokuje strzał Pawłowskiego
76 min. Gra została wznowiona. Szeliga wybił piłkę po rogu Widzewa
76 min. Zmiany w ŁKS: Jurić i Hoti za Mokrzyckiego i Ramireza
74 min. Race gospodarzy i dym nad boiskiem uniemożliwiają teraz grę
73 min. Róg dla Widzewa
72 min. Już gramy. Próbował Pawłowski, piłkę łapie Bobek
71 min. Race odpalone także w sektorze najzagorzalszych kibiców ŁKS
70 min. Sędzia Marciniak przerywa mecz z powodu rac. Widoczność na boisku zmalała do zera
69 min. Pawłowski mijał piłkarzy ŁKS, strzelał Alvarez, piłka poszybowała ponad bramką
68 min. Race pojawiły się na trybunie zajmowanej przez kibiców Widzewa
66 min. Okazja do kontry ŁKS, Zając strzelał, ale piłka została zablokowana przez Zielińskiego
64 min. Róg dla Widzewa. Tkacz się nie śpieszy
62 min. Kibice Widzewa szczęśliwi w swoim sektorze
60 min. Ceijas i Zając wchodzą za Louveau i Pirulo
59 min. Kolejna kartka, tym razem dla Louveau
57 min. Ciganiks ukarany żółtą kartką
54 min. GOL. Wrzutka z lewej strony boiska, Sanchez skoczył najwyżej i precyzyjnym strzałem pokonał Bobka
53 min. Po strzale gospodarzy Gikiewicz łapie piłkę
53 min. Żyro zastawiał Tejana i napastnik ŁKS nie dał rady
52 min. Balić podawał przed bramkę, obrońcy Widzewa przejęli piłkę
50 min. Pawłowski na 17 metr do Alvareza, widzewiak strzelił, ale piłka trafiła w słupek bramki ŁKS
49 min. Sanchez nie doszedł do groźnie zagranej piłki, Mammadov wyjaśnił sytuację
47 min. Po strzale Pawłowskiego piłka minęła bramkę ŁKS
47 min. Tkacz dośrodkował, ale obrońcy wybili piłkę
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Kolejnych zmian w składach drużyn nie ma
Koniec pierwszej połowy. Na boisku widzieliśmy wiele walki, ale brakowało klarownych sytuacji pod obiema bramkami. Nie dziwi bezbramkowy remis.
45+4 min. Tejan próbował lobować, ale próba zupełnie nieudana
45+2 min. Kun zatrzymał akcję ŁKS
45 min. Sędzia doliczy 4 minuty do pierwszej połowy
44 min. Pawłowski strzela, ale piłka o 5 metrów mija bramkę ŁKS
43 min. Za mocne podanie Balicia do Tejana, zepsuta kontra gospodarzy
41 min. Żyro faulował Balicia, ełkaesiak ma duże pretensje do sędziego
39 min. Kun wchodzi na boisko za Hanouska, który doznał kontuzji
38 min. Hanousek długo leży na murawie. Będzie musiał opuścić boisko
37 min. Nieudana próba zagrania w uliczkę do Pawłowskiego
36 min. Klubem Łodzi jest ŁKS - skandują kibice klubu z al. Unii
36 min. Balić źle przyjął piłkę w polu karnym
35 min. Obie strony dużą wagę przywiązują do gry obronnej. Czyżby derby miały zakończyć bezbramkowym remisem?
34 min. Nunes przewrócony w środku boiska
31 min. Pawłowski strzelał głową, ale za wysoko
29 min. Balić faulowany, żółta kartka dla Alvareza
29 min. Widzew groźnie zaatakował, ale jak się nie trafia w piłkę z kilku metrów, to gola być nie może. Sanchez nie trafił w piłkę
27 min. Groźny atak Tejana, ale zbyt nerwowo rozgrywali piłkę ełkaesiacy
26 min. Łódzki Widzew, ole - skandują kibice Widzewa i w tej fazie meczu są głośniejsi od gospodarzy
23 min. Masażyści muszą pomóc leżącemu na murawie Baliciowi. Piłkarz ŁKS będzie kontynuował grę z obandażowaną głową
21 min. Gorąco pod bramką Widzewa, ale piłkarze ŁKS na spalonym
19 min. Kolejne niedokładne zagranie Balicia. Pawłowski zaczynając kontrę źle podał do Sancheza
15 min. Widzewiacy nie wykorzystali prezentu od Ramireza. Tkacz zagrał niedokładnie
14 min. Róg dla ŁKS. Mammadow próbował piętą zagrać, widzewiacy wybili piłkę
12 min. Balić z piłką wyszedł poza boisko
10 min. Ibiza sfaulowany
9 min. Bobek nie bez kłopotów łapie piłkę
8 min. Żyro zatrzymał Balicia
8 min. Mokrzycki przewrócony, kibice gwiżdżą
6 min. Faulowany Pawłowski
5 min. Hanousek faulował Louveau. Sędzia upomina widzewiaka
4 min. Złe wybicie piłki przez Bobka
3 min. Słychać doping kibiców ŁKS oraz Widzewa. Na trybunach wspaniała atmosfera. Hej ŁKS z jednej strony, z drugiej: czerwono-biało-czerwoni!
2 min. Pirulo do Tejana, ale przerwana akcja gospodarzy
1 min. Pierwszy kontakt z piłką nowego bramkarza Widzewa
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli gospodarze. Piłkarze ŁKS na biało-czerwono, piłkarze Widzewa w ciemnych strojach

Godz. 17.29: Z sektora dla kibiców gości mecz będzie oglądać ponad 900-osobowa grupa fanów Widzewa.

Godz. 17.28:Na Stadionie Króla rozbrzmiewa hymn kibiców ŁKS: Niezwyciężeni, niepokonani. Rodowici w ŁKS-ie zakochani.

Godz. 17.27: Na stadionie trwa już koncert dopingu kibiców. Fani ŁKS skandują dobrze znany zwrot o Widzewie.

Godz. 17.26: Trener Widzewa Daniel Myśliwiec: Do końca musimy być sobą i dopiero wtedy możemy tworzyć kolektyw, który może nas poprowadzić do zwycięstwa. Zrobimy wszystko, żeby tak było.

Godz. 17.25: Trener ŁKS Piotr Stokowiec mówił przed meczem: Jesteśmy dobrze przygotowani do derbów. Zawodnicy też to potwierdzają. Po wyniku meczu z Koroną czujemy frustrację.

Godz. 17.20: Forbet przewiduje, że większe szanse na zwycięstwo w derbach ma Widzew. Kurs na wygranie Widzewa 1:2.26, kurs na wygranie ŁKS 1:3.20, kurs na remis 1:3.35.

Godz. 17.15: 70. derby Łodzi poprowadzi najlepszy sędzia świata Szymon Marciniak, który był rozjemcą finału mistrzostw świata: Argentyna - Francja.

Godz. 17.10: Derby mają przeogromną historię, ale w XXI wieku na dwadzieścia trzy sezony tylko w czterech derby Łodzi miały etykietę: Ekstraklasa. W 19 sezonach nie było derbów wcale, albo na poziomie pierwszej lub trzeciej ligi, czyli na takim poziomie, na jakim nas zupełnie nie interesują. Trzeba zrobić wszystko, by derby na trwałe zakotwiczyły w ekstraklasie, bo tam jest ich miejsce. Dwanaście lat czekaliśmy na takie mecze.

Godz. 17.00: Kibice ŁKS na derbowe zwycięstwo na własnym stadionie czekają już szesnaście lat. W 2008 roku ŁKS wygrał 2:0 po golach Marcina Adamskiego i Tomasza Kłosa. Później dwukrotnie przy al. Unii wygrał Widzew, padły też trzy remisy.

Godz. 16.50: Jak informują gospodarze derbów, kwadrans przed pierwszym gwizdkiem, który jest zaplanowany na godz. 17.30 odbędzie się uroczystość z udziałem prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej, która z okazji 70. derbów Łodzi wręczy kapitanom ŁKS i Widzewa pamiątkowe koszulki.

Godz. 16.40: ŁKS zagra w składzie: Aleksander Bobek (1) - Bartosz Szeliga (26), Rahil Mammadov (4), Marcin Flis (5), Riza Durmisi (18) - Pirulo (10), Adrien Louveau (24), Michał Mokrzycki (14), Dani Ramirez (16), Husein Balić (70) - Kay Tejan (9).
Rezerwowi: Dawid Arndt (99), Levent Gulen (2), Thiago Ceijas (6), Kamil Dankowski (8), Engjell Hoti (11), Jędrzej Zając (19), Stipe Jurić (21), Jakub Letniowski (27), Piotr Głowacki (37).

Godz. 16.35: Będą to 70. derby Łodzi: ŁKS - Widzew.
Razem: 29 zwycięstw Widzewa, 27 remisów, 13 zwycięstw ŁKS, 97 goli Widzewa, 70 goli ŁKS.
Ekstraklasa: 25 zwycięstwa Widzewa, 20 remisów, 12 zwycięstw ŁKS, 77 goli Widzewa, 55 goli ŁKS
I liga: 4 zwycięstwa Widzewa, 5 remisów, 1 zwycięstwo ŁKS, 18 goli Widzewa, 13 goli ŁKS
III liga: 2 remisy, 2 gole Widzewa, 2 gole ŁKS

Godz. 16.25. Czekając na skład ŁKS przypomnijmy, że derby z trybun Stadionu Króla obejrzy 14.893 kibiców.

Godz. 16.15: Widzew zagra w następującym składzie:
Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz (1) - Paweł Zieliński (23), Mateusz Żyro (4), Juan Ibiza (15), Andrejs Ciganiks (14), Fabio Nunes (92), Marek Hanousek (25), Fran Alvarez (10), Dawid Tkacz (8, M), Bartłomiej Pawłowski (19, K), Jordi Sanchez (9),
Rezerwowi: Jan Krzywański (33, M) - Luis da Silva (2), Serafin Szota (5), Dominik Kun (22), Noah Diliberto (44), Antoni Klimek (47, M), Lirim Kastrati (62), Kamil Cybulski (78, M), Imad Rondić (99)
Poza kadrą znaleźli się Ivan Krajcirik, Jakub Szymański, Juljan Shehu, Mato Milos, Ernest Terpiłowski, Paweł Kwiatkowski, Sebastian Kerk, Hubert Lenart, Filip Przybułek i Ignacy Dawid.

Oczywiście pomijając aspekt, że grają ze sobą lokalni rywale i dla obu ekip to niezwykle prestiżowe spotkanie, jasno trzeba podkreślić, że obie drużyny potrzebują punktów. ŁKS jest ostatni w ligowej tabeli i nie wygrał od 182 dni, a Widzew po czterech porażkach z rzędu jest tuż nad strefą spadkową. Zapowiada się więc arcyciekawe widowisko.