Derby Łodzi: Widzew - ŁKS 0:1 live

O 18:30 rozpoczęły się derby Łodzi.
O 18:30 rozpoczęły się derby Łodzi. Artur Kostkowski
ŁKS wygrał 1:0 z Widzewem na stadionie przy al. Piłsudskiego w 61. piłkarskich derbach Łodzi. Zapraszamy na relację live z tego meczu.

Tradycyjnie rozpoczynamy naszą zabawę. Przewidujemy, że w derbach padną trzy gole. Ile dla której drużyny - czekamy na wasze komentarze.

Durżyny zagrają w składach:
Widzew: Mielcarz - Bartkowski, Bieniuk, Madera, Dudu - Budka, Panka, Pinheiro, Ostrowski - Dżalamidze, Grzelczak. Trener: Radosław Mroczkowski.

ŁKS: Velimirović - Salski, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek - Kascelan, Łukasiewicz, Nowak, Szałachowski - Saganowski, Mięciel. Trener Michał Probierz.

Trener Michał Probierz błysnął przedmeczowym żartem. Do reportera Canal Plus powiedział: - Widzę, że Pan jest bardziej zdenerwowany niż ja, bo drży panu ręka. Reporter odparł: - Bo jest mi zimno.

DERBY ŁODZI: ZDJĘCIA!

Sędziuje Dawid Piasecki ze Słupska.

Widzew gra w strojach czerwonych, ŁKS w czarnych.

Trwa prezentacja drużyn. Wyraźnie brakuje kibiców ŁKS. Fani Widzewa dopingują głośno.

Wykopmy rasizm ze stadionów - w koszulkach z takimi napisami wyprowadzili piłkarzy chłopcy do podawania piłek.

Losowanie stron boiska.

Przywitanie kapitanów Macieja Mielcarza i Marka Saganowskiego.

Zaczyna Widzew.

Pierwszy gwizdek. Derby rozpoczęte.

Pierwszy strzał - Dudu wprost w Velimerovicia.

ŁKS gra odważnie. Pierwszy róg dla ełkaesiaków po akcji Saganowskiego.

Po dośrodkowaniu Kaczmarka widzewiacy wybili piłkę, przeprowadzili kontrę, ale przed polem karnym zepsuł Ostrowski.

Strzela Szałachowski - Mielcarz broni.

Saganowski zagrał do Kascelana - sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Pomyłka arbitra.

Żółta kartka dla Kaczmarka za faul na Budce.

Z wolnego po ziemi strzela Kaczmarek - piłkę bez problemu łapie Mielcarz.

11 minuta: Widzew - ŁKS 0:0

Po rogu Dudu nad poprzeczką strzelał Madera.

Powinno być 1:0 dla Widzewa. Dudu zaatakował lewą stroną, dośrodkował, Klepczarek nie zablokował podania i piłka trafiła do Dżalamidze. Gruzin z kilku metrów nie trafił czysto w piłkę i zamiast strzału do prawie pustej bramki widzieliśmy podanie do bramkarza ŁKS.

Groźnie pod bramką ŁKS. Dośrodkowuje z wolnego Dudu. Podawał do Budki, który strzelił wprost w Velimirovicia.

25 minut gry za nami: Widzew - ŁKS 0:0.

Żółta kartka dla Panki za faul na Nowaku.

32 minuta - nadal bez bramek.

Rozgrzewa się Bartosz Romańczuk.

Minimalną przewagę ma Widzew - 52 proc. posiadania piłki.

33 minuta. Dalekie podanie Bruno Pinheiro do Piotra Grzelczaka, który niedokładnie podawał do Niki Dżalamidze, ale piłka i tak trafiła do Gruzina. Nie udało się jednak zakończyć akcji soczystym strzałem. Widzew częściej zagraża rywalom.

Żółta kartka dla Pinheiro za faul na Nowaku. To już druga kartka za nieprzepisowe zaatakowanie tego samego ełkaesiaka (wcześniej Panka).

Siedem minut do końca pierwszej połowy. Widzew częściej przebywa na połowie ŁKS. Gospodarze zagęścili środek pola. Odbierają piłkę ełkaesiakom i starają się inicjować akcje. Kończą się jednak przed polem karnym ŁKS.

44 minuta. Z ostrego kąta strzelał Tomasz Nowak. Piłkę zmierzającą w krótki róg bramki gospodarzy na róg wybija Maciej Mielcarz.

Koniec pierwszej połowy. Widzew - ŁKS 0:0.

Jest zmiana w ŁKS. Bartosz Romańczuk zastępuje Szymona Salskiego.

PRZEMARSZ KIBICÓW WIDZEWA

Druga połowa rozpoczęta.

Nowak leży na boisku, przypadkowo uderzony przez Niki Dżalamidze. Kilka minut ełkaesiak dochodził do siebie.

Żółta kartka dla Piotra Grzelczaka za próbę wymuszenia wolnego.

55 minuta - wielka awantura na boisku. Po rzekomym faulu Grzelczaka na Kascelanie doszło do przepychanek, kłótni. Na boisko wbiegli piłkarze z ławki rezerwowych. Trener Michał Probierz uspokajał swych podopiecznych.

Kiedy opadły emocje w roli głównej (negatywnej) wystąpił sędzia. Ukarał żółtą kartką Piotra Grzelczaka, co oznaczało jego wyrzucenie z boiska, bo to jego drugi kartonik.

Awanturujący się Michał Łabędzki i Jarosław Bieniuk też ujrzeli żółte kartki.

Wyrzucenie z boiska Grzelczaka było błędem, bo nie faulował Kascelana.

Kaczmarek strzelał z woleja, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

62 minuta za Dóalamidze wchodzi Princewill Okachi.

Żółta kartka dla Antoniego Łukasiewicza.

Marcin Kaczmarek groźnie atakuje bramkę Widzewa.

68 minuta: Widzew - ŁKS 0:0.

73 minuta za Sebastiana Szałachowskiego wchodzi Maciej Bykowski.

Marek Saganowski wywalczył róg.

Maciej Mielcarz przerzucił piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu.

Okachi zablokowany przez obrońców ŁKS.

Ostatni kwadrans meczu: Widzew - ŁKS 0:0. Przyznajemy, że nie trafiliśmy, przewidując trzy gole w tym meczu.

Dziesięć minut do końca. Obie strony zamurowały dostęp do swojej bramki. Obie są chyba zadowolone z wyniku. Widzew dlatego, że kończy mecz w dziesiątkę, a ŁKS - bo walczy na boisku faworyzowanego gościa.

82 minuta zmiana w ŁKS. Marcin Smoliński za Tomasza Nowaka.

Gol dla ŁKS. Dośrodkowanie Smolińskiego i główka Mięciela. 1:0 dla ŁKS! 83 minuta i wielka radość w ekipie Michała Probierza.

Oziębała na boisku za Ostrowskiego.

Ben Radhia za Bartkowskiego 89 minuta

Maciej Mielcarz pod bramką ŁKS przy rożnym dla gospodarzy. Wybita piłka i szybki powrót bramkarza Widzewa. ŁKS zamknięty na swojej połowie boiska.