18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Desperacka próba wyrzucenia niechcianego lokatora [ZDJĘCIA+FILM]

kw, ab
Dariusz Śmigielski
Udostępnij:
Właściciel kamienicy postanowił pozbyć się lokatora. Grzegorz Sowa od 2009 rok chce eksmitować jednego z mieszkańców. Ten jednak nie chce opuścił lokum.

W czwartek Sowa łomem otworzył drzwi mieszkania zajmowanego przez Marka Cecotkę.
Do eksmisji nie doszło, bo obu mężczyzn na komisariat zabrała policja.

Czemu właściciel chce wyrzucić lokatora?

Grzegorz Sowa chciał załatwić sprawę polubownie. Powodem eksmisji jest dewastacja lokalu przez Cecotkę. Sowa chce wyremontować kamienicę. - Chcemy remontować ten budynek, w tym mieszkanie w którym przebywa Marek Cecotka - mówi właściciel. - Prosiłem już od 2009 roku, żeby się wyprowadził, ale do dnia dzisiejszego nie ma odzewu.

Lokator nie otwierał drzwi

Marek Cecotka nie chciał otworzyć drzwi. Dopiero po ich wyważeniu rozmawiał z właścicielem. Lokator nie wyglądał na trzeźwego, choć znał swoje prawa. - Mam umowę do 2014 roku. To włamanie - powtarzał.

Ustawa chroni lokatorów

To nie pierwsze wystąpienie Sowy przeciw ustawie o ochronie praw lokatorów. We wrześniu bieżącego roku w liście otwartym do premiera, a także prokuratury, policji itp. wypowiedział posłuszeństwo obywatelskie prawu ustanowionemu przez Sejm RP w zakresie dotyczącym ustawy o ochronie praw lokatorów. Jak uzasadniał, zapisy ustawy uderzają w właścicieli kamienic i zmuszają samorządy do zapewniania dachu nad głową lokatorom uciążliwym, niepłacącym notorycznie rachunków.

- Odzew jest taki, że w odpowiedzi przytaczają mi ustawę o ochronie praw lokatorów albo nie odpisują mi wcale - mówi Sowa, który uważa, że ustawa powinna być zmieniona.

Historia sporu

O wyprowadzkę lokatora Grzegorz Sowa walczy od momentu, kiedy został właścicielem kamienicy. Obu panów nie łączy umowa najmu. Marek Cecotka zajmuje mieszkanie na podstawie umowy o przydziale lokalu dla jego nieżyjącego ojca. Umowa jest z lat 50.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 19

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew KORNELL
Rusofobia to choroba
A
Artur
Da się pozbyć lokatora, należy pamiętać że najemca ma większe prawa niż właściciel lokalu. Zgodnie z prawem przeprowadzamy takie zabiegi, nie angażując sądów i zawiłych procedur.
Można nas znaleźć wpisując frazę Eksmisje nieuczciwych lokatorów. Mamy doświadczenie i setki zrealizowanych zadań.
B
BOLESŁAW TEJKOWSKI
POLSKA WSPÓLNOTA NARODOWA
ZARZĄD NACZELNY

00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
h******www.pwn.waw.pl e-mail: [email protected]
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0802 0118 8408

Warszawa, lipiec 2012 roku

UWAGA POLACY!

Władza państwowa w Polsce od ponad 20 lat na polecenie Unii Europejskiej zmniejsza produkcję przemysłową i rolną, likwiduje lub sprzedaje za bezcen zachodniemu kapitałowi przedsiębiorstwa przemysłowe i rolne oraz bogate złoża surowców. Podobny los spotkał polski handel i polską bankowość zawłaszczone prawie w całości przez obcy kapitał. Kamienice – prawnie przejęte po wojnie na własność Państwa i remontowane z funduszy państwowych – są dzisiaj bezprawnie zwracane najczęściej oszustom udającym byłych właścicieli. Zwiększają oni nawet dziesięciokrotnie czynsze lokatorom głównie po to, aby nie byli w stanie płacić i mogli być bezkarnie wyrzucani z zajmowanych od wielu lat mieszkań.
Wywołane tym wszystkim masowe bezrobocie i bezdomność próbuje się zmniejszać masowymi wyjazdami młodych Polaków do pracy na Zachodzie. Powoduje to bogacenie się Państw zachodnich i ubożenie Polski oraz osłabianie Narodu Polskiego. Temu perfidnemu celowi służy również ograniczanie programów nauczania w szkołach oraz likwidacja wielu szkół, a nawet szpitali.
Coraz bardziej niszczone jest Wojsko Polskie, zmniejszone do niespełna 90 tysięcy żołnierzy i nadal zmniejszane, pozbawione dostatecznego uzbrojenia i wychowania patriotycznego. Wojska Polskiego nie szkoli się do obrony Polski, lecz do udziału w haniebnych agresjach dokonywanych przez USA i NATO.
Nawet Policja Polska jest osłabiana i pozbawiana środków koniecznych do skutecznej walki z przestępczością i skutecznej obrony uczciwych obywateli przed przestępcami.
Rosną natomiast szeregi Straży Miejskiej i ochroniarzy. Formacje te są używane przez władze samorządowe przeciwko uczciwym obywatelom, których obcy kapitaliści i właściciele-oszuści pozbawiają pracy, zarobków i mieszkań.
O tej tragicznej sytuacji Polski i Polaków mówi nasza książka „W obronie Polski. W obronie Słowiańszczyzny”. Mówi też o tym, jak wyjść z tego globalistycznego bagna zachodniego. Podaje w tym celu konkretny program.
Dobro Polski i Polaków wymaga natychmiastowego przerwania reprywatyzacji domów komunalnych i przekształcenia ich w prywatną własność zamieszkujących je lokatorów, a także wydatnego zwiększenia budownictwa mieszkaniowego, produkcji przemysłowej, rolnej i spółdzielczej oraz zatrudnienia.
Dobro i bezpieczeństwo Polski i Polaków wymaga wzmocnienia Wojska Polskiego strzegącego niepodległości Państwa Polskiego oraz wzmocnienia Policji Polskiej strzegącej praw obywateli polskich i broniącej ich przed oszustami. Eliminowane być muszą liczniejsze od Wojska Polskiego antypaństwowe i anty obywatelskie struktury Straży Miejskiej i ochroniarzy. Bronią one bowiem urzędników samorządowych i właścicieli-oszustów odpowiedzialnych za okrutne pozbawianie Polaków należnych dóbr, a w tym dobra niezbędnego do życia, jakim jest zarobek i mieszkanie.
W Wojsku Polskim i w Policji Polskiej pokładamy nadzieję skutecznego bronienia Polski i Polaków przed panoszącym się złem, przed panoszącą się niesprawiedliwością!
Stare patriotyczne hasła - „Naród z Wojskiem, Wojsko z Narodem”, „Naród z Policją, Policja z Narodem” - stają się znowu aktualne w tych ciężkich czasach dla Narodu Polskiego!

Polska Wspólnota Narodowa
Polskie Stronnictwo Narodowe
Przewodniczący Bolesław Tejkowski
B
BOLESŁAW TEJKOWSKI
POLSKA WSPÓLNOTA NARODOWA
ZARZĄD NACZELNY

00-521 Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13, telefon: 22-6215571, 6293606
Adres pocztowy: 00-956 Warszawa 10, skrytka pocztowa 15
h******www.pwn.waw.pl e-mail: [email protected]
Konto bankowe: PKO BP SA Odział 10 w Warszawie, nr 77 1020 1013 0000 0802 0118 8408
Warszawa – Kraków, 18 czerwca 2012 roku

Co na to Prezydent Polski?

W Krakowie, Warszawie i w całej Polsce od dłuższego czasu trwa haniebna akcja przejmowania kamienic komunalnych przez oszustów podających się za byłych właścicieli. Korzystają oni z wynajętych adwokatów, którzy wraz z nimi dopuszczają się fałszerstw dokumentów własności.
Lokatorzy sprywatyzowanych w ten sposób kamienic komunalnych są zmuszani do płacenia nawet dziesięć razy większych czynszów lub są eksmitowani na ulicę. Wcześniej byli pozbawiani pracy i zarobków przez likwidowanie polskich przedsiębiorstw z rozkazu Unii Europejskiej.
Rośnie ilość pustych mieszkań czekających na nowych, najczęściej zagranicznych lokatorów. Rośnie też liczba pokrzywdzonych bezdomnych Polaków, skazanych na nędzę, cierpienie i przedwczesną śmierć.
W obronie pokrzywdzonych wystąpiła partia – Polska Wspólnota Narodowa, kierowana w Krakowie przez przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Graniwida Sikorskiego oraz współzałożone przez niego Krakowskie Stowarzyszenie Oczekujących na Mieszkanie, Krakowskie Stowarzyszenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowych, Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych, Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych.
Działacze tych organizacji od kilku lat pismami, pikietami, manifestacjami, blokadami przeciwstawiają się eksmisjom, bronią praw lokatorów do mieszkań komunalnych, które na warunkach preferencyjnych powinny stawać się ich własnością przynoszącą dochód miastu.
Nawet prawdziwi dawni właściciele nie mogą odzyskiwać kamienic, które kilkadziesiąt lat temu przejęło na własność miasto oraz łożyło środki finansowe na ich utrzymanie i remontowanie.
Zamiast racjonalnego i sprawiedliwego podejścia do protestujących obrońców zagrożonych lokatorów, władza samorządowa Krakowa bezprawnie nałożyła na przewodniczącego Graniwida Sikorskiego karę grzywny za rzekomo nielegalną pikietę na Rynku Głównym w Krakowie, na którą wcześniej wydała zezwolenie. Graniwid Sikorski jest również oskarżony przed Sądem o rzekome szkalowanie adwokatów torujących oszustom drogę do bezprawnego przejmowania kamienic komunalnych w Krakowie.
O tych wszystkich nieszczęściach spotykających Polaków we własnym Kraju mówi nasza książka „W obronie Polski. W obronie Słowiańszczyzny”. Mówi też o potrzebie nieustannego działania w obronie krzywdzonych Polaków.
Apelujemy do wszystkich! Nie ustawajcie w walce o Wasze ludzkie prawa! Nie ustawajcie w walce o prawdę, dobro i sprawiedliwość, o prawo do godnego życia dla wszystkich obywateli Polski!
Tylko nieustępliwa walka doprowadzi nas do zwycięstwa!

Przewodniczący
Polskiej Wspólnoty Narodowej
Bolesław Tejkowski
L
Lokator płacący czynsz
Brawo Panie Sowa !
Tak trzymać !
C
Chochoł
Zrób remont. Masz prawo odciąć gaz, prąd, wodę, itp. Są też inne metody. Poczytaj na Forum w Google
A
Alan
Niestety pokomunistyczny bubel prawny jakim jest UoOPL ubezwłasnowalnia właścicieli na rzecz często darmozjadów, takich jak w tym przypadku.Nasze Państwo rączkami zwykłych obywateli,którzy tyrają na to , by zainwestować we własną nieruchomość, zamiatają poważny problem ,jakim jest brak mieszkań socjalnych. Z drugiej strony , należy jasno powiedzieć, że rodzin często znajdujących się w krytycznym położeniu ,wynikającym z niezaradności życiowej, bądż innych dramatycznych okoliczności, tak naprawdę jest w Polsce nieliczna grupa. Znakomita większość domagająca się darmowych mieszkań , to banda życiowych krętaczy i próżniaków,którzy już raz za darmo dostali i myślą , że tak całe życie będzie im się "należeć".Ustawę o ochronie praw lokatorów należy zmienić tak , by jasno określała, że obowiązek zapewnienia mieszkania dla obywatela w potrzebie ,należy tylko i wyłącznie do gmin . Prawo własności nie powinno podlegać żadnej dyskusji, a kretyńskie stwierdzenia, że właściciel ma jakieś obowiązki wobec lokatora, powinny sprowadzać się jedynie do ich wzajemnej umowy, która jeżeli nie odpowiada, którejś ze stron zostaje rozwiązana- własciciel robi ze SWOIM lokalem co mu się podoba, a lokator wynajmuje u innego, albo się dorabia SWOJEGO. Powyższa ustawa powoduje konflikty międzyludzkie, które służą jedynie ku uciesze mediom, bo zawsze jest o czym napisać.
r
romek
Wdowa moze sobie wynajac mniejsze mieszkanie placac innemu prywatnemu wlascicielowi co najmniej 20 tys. zl odstepnego. Skad ma wziac?
Gmina nie da wdowie mieszkania, bo urzednik nic z tego nie bedzie mial.
M
Marcin
Sam jestem prywaciarzem i też mam taka "normalną" rodzinkę w swoich zasobach. Nie płacą już ponad 3 lata i tak się z nimi meczę... rodzina 2+2... Rodzice rano wychodzą i wracają po południu, podejrzewam, że do pracy... pełnoletni syn cały dzień siedzi w domu i zamula... albo zakończył naukę albo non stop wagaruje, ale jest pełnoletni i również odpowiada za dług... mało tego jak się mijamy na podwórzu to w reklamówce sąsiadów jest miejsce na piwko, papierosy i inne używki, ale na czynsz nie ma... Mam dość tego sponsoringu!!!Jak to jest, że jak ludzie nie płacą za gaz, prąd to odpowiedni ludzie przychodzą i odłączają media, a jak ktoś nie płaci za mieszkanie to nie można go wyrzucić...Niestety prawo jest przeciwko właścicielom, może ta akcja coś zmieni czego sobie, innym właścicielom i normalnym wynajmującym życzę.
E
Edmund
mieszkanie to przecież może wyprowadzić się do mieszkania 28-35 m.
O
Obserwartor
Ale te zdjęcia wyglądaja tak, aby cała sprawa była wyreżyserowana. Przez Dziennik?
k
kkk
O to chodzi ze nie zawsze można. Własciciel tez ma swoje obowiązki.
r
romek
Polska przejela W 1989 r zobowiazania ZUS oraz inne zobowiazania wobec obywateli.
Kodeks cywilny mowi wyraznie, ze nowy wlasciciel wchodzi w prawa i obowiazki poprzedniego wlasciciela.

Dlaczego III RP uchyla sie od zobowiazan zaciagnietych w minionym okresie przez komune wobec obywateli, ktorych ta umiescila w prywatnych domach.

Nie dosc, ze nie moga wykupic mieszkania tak jak najemcy w budynkach gminnych, maja czynsze ustalane przez prywatnego wlasciciela a nie przez rade gminy, to panstwo polskie odwrocilo sie od nich plecami.

Byc moze menel nie zasluguje na pomoc, ale ile w Lodzi w prywatnych budynkach mieszka samotnych wdow, ktore pozostaly w 100 metrowych mieszkaniach, dzieci wyprowadzily sie a wlasciciel ustalil czynsz 12 zl/m2.

Znikad pomocy, zamiana mieszkan nie potrafi sprawnie dzialac od 20 lat. Malych mieszkan komunalnych brak.
Polska skazala takie osoby na zadluzenie, eksmisje, wyrzucenie na stare lata z mieszkania zajmowanego cale zycie.
r
romek
Jezeli polskie panstwo zachowalo ciaglosc i przejelo zobowiazania poprzedniego okresu, to powinno dac temu lokatorowi mieszkanie.
Od nowego wlasciciela nieruchomosci wymaga sie przejecia zobowiazan poprzedniego wlasciciela, a POLSKA uchyla sie od tego obowiazku.

To nie prywatny wlasciciel zawarl umowe najmu. To panstwo polskie przydzielilo menelowi ten lokal i to panstwo powinno poczuc sie w obowiazku zapewnienia mu innego mieszkania.
Z
Zainteresowany
Zapomniano napisać że w 2009roku był tylko współwłaścicielem. Do końca roku 2010 miał spłacić drugiego współwłaściciela wyrokiem Sądowym, czego nie uczynił. W KW jeszcze w 2011 roku była zajęta czy jak kto woli obciążona hipoteka drugim właścicielem, dopiero w maju wykreślono wpis.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie