Developres Rzeszów - ŁKS Commercecon. Drapieżne Łódzkie Wiewióry pokazały, kto rządzi w TauronLidze

To był mecz! Niepokonane w tym sezonie Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon pojechały do Rzeszowa na mecz z Developresem, który przegrał tylko jeden mecz - właśnie z ŁKS w Łodzi 2:3.

Rzeszowianki pałały żądzą rewanżu we własnej hali. Ale pierwszego seta łodzianki wygrały gładko do 19. ŁKS prowadził 21:19 i zdobył cztery punkty z rzędu. Spustoszenie w szeregach Developresu poczyniła Valentina Diouf, która weszła na zagrywkę, a dwa ostatnie punkty zdobyła serwisowymi asami.
Druga partia też ułożyła się po naszej myśli dzięki doskonałej grze podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego. Liderką drużyny była Valentina Diuf, która w jednej ostatniej akcji drugiego seta popisała się dwoma udanymi blokami. Łódzkie Wiewióry wygrały do 20.
Rzeszowianki były w szoku, a nasze dziewczęta poczuły się bardzo pewnie. Moc była z nimi.

W trzecim secie łodzianki przegrywały już 19:23, ale potrafiły przy zagrywce Roberty Ratzke zdobył cztery punkty z rzędu. Łódzkie Wiewióry miały piłkę meczową - 24:23. Gospodynie wyrównały - 24:24. Po dwóch blokach Kamili Witkowskiej mamy drugą piłkę meczową. Znów rzeszowianki się ratują. Trzecia piłka meczowa jest po ataku Valentiny Diouf. Włoszka zapewnia zwycięstwo w kolejne akcji i udanym bloku. ŁKS Commercecon wygrał zdecydowanie, a drapieżne Łódzkie Wiewióry rozszarpały rywalki.

MVP meczu została Kamila Witkowska.
Pachnie mistrzostwem Polski dla ŁKS Commercecon.

Już w środę ŁKS Commercecon czeka wyjazdowe starcie w rewanżowym meczu fazy play-ff Ligi Mistrzyń. O 18 rozpoczną bowiem mecz z VakifBankiem Stambuł. W Sport Arenie rywalki zwyciężyły 3:0

Developres Rzeszów - ŁKS Commercecon 0:3 (19:25, 20:25, 25:27)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 10, Roberta Ratzke 4, Lana Scuka 8, Kamila Witkowska 12, Valentina Diouf 19, Zuzanna Górecka 5, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Dróżdż, Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer, Julita Piasecka. Trener: Alessandro Chiappini.