MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Diamentowe i złote gody! Małżeństwa na medal w Urzędzie Miasta Łodzi 28 maja 2024 godz.13.30 GALERIA zdjęć

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Złote i diamentowe gody - uroczystość w UMŁ 28 maja 2024 Małżonkowie ze stażem 50 i więcej lat odebrali medale za długoletnie pożycie.
Złote i diamentowe gody - uroczystość w UMŁ 28 maja 2024 Małżonkowie ze stażem 50 i więcej lat odebrali medale za długoletnie pożycie. Grzegorz Gałasiński
W łódzkim magistracie, we wtorek 28 maja 2024 r. małżeństwa ze stażem 50 i więcej lat zostały uhonorowane medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie. Na uroczystość przybyło ponad 50 par! Wśród nich trzy pary obchodzą w tym roku już 61 rocznicę ślubu. Niezwykli goście podejmowani byli w dwóch turach. Pierwsza z nich odbyła się o godzinie 11.30, a druga - o 13.30. Swoim rodzicom i dziadkom towarzyszyły całe rodziny.

Złote i diamentowe gody

Pięćdziesięcioletnim, a nawet 61-letnim stażem małżeńskim szczycą się pary, które we wtorek 28 maja 2024 r. odebrały medale za długoletnie pożycie. Uśmiechnięci, szczęśliwi, elegancko ubrani przyjmowali gratulacje i najlepsze życzenia od przedstawicieli magistratu. Uroczystość odbyła się w dużej sali obrad Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi.

W pierwszej turze, o godz. 11.30 gratulacje i medale wręczali dostojnym gościom Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi oraz Bartosz Domaszewicz, przewodniczący Rady Miejskiej. O świętujących małżonkach mówili z podziwem i życzyli im jeszcze wielu szczęśliwych lat razem.
W drugiej turze - o godzinie 13.30 wyróżnieni małżonkowie odebrali gratulacje oraz medale nadane przez prezydenta RP z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. O świętujących złote gody małżonkach można mówić wiele i można się wiele czerpać z ich mądrości oraz doświadczenia. To od nich można się uczyć, jak pokonywać trudy codziennego życia, rozwiązywać problemy, cały czas darząc się miłością, wzajemnym zaufaniem, zrozumieniem. To bardzo ważne dziś, gdy wiele związków nie przeżywa próby czasu, a małżeństwa łatwo się rozpadają. Pary z kilkudziesięcioletnim stażem mogą być najlepszym przykładem i inspiracją, że warto być razem i warto związek pielęgnować, a w razie kryzysu - o niego walczyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Diamentowe i złote gody! Małżeństwa na medal w Urzędzie Miasta Łodzi 28 maja 2024 godz.13.30 GALERIA zdjęć - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki