Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dla kogo będą zbierać pieniądze podczas łódzkiego Orszaku Trzech Króli?

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Tak w ubiegłym roku wyglądał łódzki Orszak Trzech Króli
Tak w ubiegłym roku wyglądał łódzki Orszak Trzech Króli Grzegorz Gałasiński
Tradycyjnie już 6 stycznia ul. Piotrkowską przejdzie Orszak Trzech Króli. Ma on też wymiar charytatywny. Na co w tym roku będą zbierane pieniądze?

Dla kogo będą zbierać pieniądze podczas łódzkiego Orszaku Trzech Króli?

„Dar dla Nowonarodzonego” to akcja charytatywna, która od lat towarzyszy łódzkiemu Orszakowi Trzech Króli. Zainicjował ją kardynał Grzegorz Ryś.

W tym roku pieniądze będą zbierane dla dzieci znajdujących się pod opieką Zespołu Opiekuńczo -Wychowawczego „Ochronka Bałucka” Sióstr Salezjanek – mówi ks. Grzegorz Matynia, koordynator Orszaku Trzech Króli. - Chcemy zebrać środki na kompleksową modernizację placu zabaw dla dzieci, które na co dzień przebywają w placówce, jak również dla tych, które przychodzą do niej po szkole i w weekendy. Na ten cel potrzebujemy zebrać do 6 stycznia ponad 92 300 zł. .

Ochronka salezjanek

Siostry Salezjanki prowadzą ochronkę dla bałuckich dzieci już 93 lata. Znalazło w niej schronienie 300 dzieci. Obecnie „Ochronka Bałucka” zapewnia całodobową opiekę i wychowanie 14 dzieciom w wieku od 4 do 17 lat. Przy Ochronce Bałuckiej działa to te świetlica środowiskowa, która wspiera rodziny z łódzkich Bałut. Zapewnia dzieciom codzienną opiekę, zajęcia wychowawcze, pomoc w nauce, zabawy, zajęcia sportowe i koła zainteresowań, zajęcia socjoterapeutyczne, terapię pedagogiczną i pomoc psychologiczną.

Zaśpiewa "Enej"

Przypomnijmy, że w 2021 roku dzięki internetowemu kolędowaniu #OrszakwŁodzi Challenge zebrano 345 490 zł dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” oraz 5 tys. paczek ze środkami higienicznymi dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Łodzi. Wspierano także dzieci z Zespołem Downa i dotknięte biedą maluchy z Libanu.
Wiadomo już, że wszyscy którzy wezmą udział w łódzkim Orszaku Trzech Króli będą mogli przed łódzką katedrą wysłuchać zespołu „Enej”, który zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy.

Pieniądze dla „Dar dla Nowonarodzonego” można przekazać m.in. na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej: Bank Pekao S.A. V O/Łódź 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem „Dar dla Nowonarodzonego 2024”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki