Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do której dzielnicy Łodzi najchętniej wprowadzają się łodzianie i przyjezdni?

LB
Do których dzielnic Łodzi najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy naszego miasta? A gdzie łodzianie nie chcą mieszkać? Z  opublikowanych danych wynika, że z dzielnicy do dzielnicy przeprowadziło się  w ubiegłym roku 5974 mieszkańców.  Czytaj na kolejnym slajdzie
Do których dzielnic Łodzi najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy naszego miasta? A gdzie łodzianie nie chcą mieszkać? Z opublikowanych danych wynika, że z dzielnicy do dzielnicy przeprowadziło się w ubiegłym roku 5974 mieszkańców. Czytaj na kolejnym slajdzie archiwum polska press
Do których dzielnic Łodzi najchętniej przeprowadzają się mieszkańcy naszego miasta? O popularności Bałut decydują stosunkowo niskie ceny mieszkań. Natomiast Śródmieście to głównie Manhattan, a kilkuletnie zamieszanie wokół tamtejszej spółdzielni mieszkaniowej nie zrobiło tej części Łodzi dobrej reklamy.

Najwięcej łodzian w ubiegłym roku przeniosło się na Bałuty. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, który badał migracje łodzian.
Z opublikowanych danych wynika, że z dzielnicy do dzielnicy przeprowadziło się w ubiegłym roku 5974 mieszkańców. Najmniej łodzian wprowadziło się do domów w Śródmieściu, a najwięcej wyprowadziło się z Górnej. I tak odpowiednio na Bałuty sprowadziło się 2282 lokatorów, a wyprowadziło 1212. Na Górnej przybyło 2096 nowych mieszkańców, a ubyło ich 1339. Na Polesiu te proporcje wyglądały podobnie: napłynęło 2074 lokatorów, a opuściło dzielnicę 1253.
Natomiast Śródmieście jako nowe miejsce zamieszkania wybrało tylko 1090 łodzian zaś wymeldowało się z niego do 1135. Na Widzew sprowadziło się 1968 mieszkańców, a wyprowadziło 1035.
Łódź opuściło na stałe przenosząc się do innych miast lub wsi 4725 mieszkańców. Nieznacznie więcej przeniosło się na wieś niż do miast. Do wyprowadzki z rodzinnego miasta bardziej skłonne są kobiety niż mężczyźni, żonaci/zamężni niż osoby stanu wolnego.
W ubiegłym roku do Łodzi sprowadziło się 3535 osób, częściej były to osoby przeprowadzające się z miasta niż ze wsi. Najczęściej wprowadzali się do naszego miasta mieszkańcy innych miast i miasteczek z terenu województwa łódzkiego (2165), a następnie w kolejności z woj. osoby zameldowane w województwie mazowieckim (280 osób) i wielkopolskim (181). Największa grupa spośród tych, którzy zdecydowali się na stałe zamieszkać w Łodzi to osoby w wieku od 25 do 34 lat.
Bilans ubiegłorocznych migracji jest dla Łodzi niekorzystny, bo ubyło nam 1189 mieszkańców.
W ubiegłym roku w naszym województwie przeprowadzało się 20 853 mieszka-ńcow. Aż 16500 spośród nich zmieniało miejsce zamieszkania na terenie województwa. Pozostali sprowadzili się tu z innych województw, głównie z mazowieckiego i wielkopo-
lskiego W tej grupie ponad 14 tys. osób stanowiły osoby w wieku produkcyjnym. Z województwa wyprowadziło się 22 tys. 819 mieszkańców. Bilans migracji jest więc minusowy i wynosi 1966 osób. Ze statystyk wynika, że częściej przeprowadzały się kobiety niż mężczyźni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Do której dzielnicy Łodzi najchętniej wprowadzają się łodzianie i przyjezdni? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki