MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dobrodzieje 2012: znamy nazwiska nominowanych społeczników

Michał Meksa
Statuetki zostaną wręczone podczas balu charytatywnego
Statuetki zostaną wręczone podczas balu charytatywnego organizatorzy
Dziesięciu społeczników zostało nominowanych do nagrody łódzkiego Rotary Club "Dobrodzieje 2012". Laureatów poznamy na balu charytatywnym, organizowanym przez klub.

Statuetka "Dobrodzieje 2012" zostanie przyznana trzem osobom. Rotarianie chcą nagrodzić dobroczyńców w kategoriach: indywidualny społecznik, organizator systemowych działań charytatywnych i wsparcie działań charytatywnych przez przedsiębiorców.

Nominację w pierwszej kategorii otrzymały cztery osoby. Wśród nich Aleksandra Karaś, wychowawczyni z Domu Dziecka nr 5 w Łodzi, która zorganizowała akcję "Pozytywnie zakręceni", polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek. Pieniądze, uzyskane z ich sprzedaży, zostały przeznaczone na sprzęt rehabilitacyjny dla chłopca ze Strykowa.

Następną nominowaną jest aktorka Teatru Pinokio Żaneta Małkowska, która pomaga dzieciom chorym na raka. Nagrodę w tej kategorii mogą też otrzymać: Janusz Milczarek - były żołnierz, zaangażowany w działalność charytatywną, i Antoni Szczepkowski - nauczyciel wf. z Piotrkowa Tryb., który trenuje młodych siatkarzy.

W kolejnej kategorii również znalazło się czterech społeczników. Jednym z nich jest Marek Małkus, współzałożyciel Stowarzyszenia Opiekunów i Rodziców Dzieci Chorych na Downa. Kolejni nominowani to: Joanna Bobińska, twórczyni domu dziecka dla chorych dzieci, Piotr Stengert, założyciel stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci oraz Urszula Machcińska i Latające Babcie, które docierają do dzieci chorych, samotnych i tych, dla których dorośli nie mają czasu.

Nagrodę w ostatniej kategorii ma szansę dostać dwóch nominowanych: Zbigniew Winkiel, przedsiębiorca z Koluszek, który przeznaczył ponad 300 tys. zł na pomoc dla dzieci, oraz Krzysztof Witkowski, prezes firmy Virako. Wydaje on kalendarze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

Statuetkę "Dobrodzieje 2012" Rotary Club Łódź przyznaje osobom, zaangażowanym w działalność na rzecz dzieci, działającym na terenie całego województwa łódzkiego. Statuetki zostaną wręczone podczas dorocznego balu charytatywnego Rotary Club, który odbędzie się 26 stycznia w andels' Hotelu.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki