Dobry jazz zabrzmi u bonifratrów

  Dobry jazz zabrzmi u bonifratrów

  Paulina Ilska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Popisy wokalne i instrumentalne, muzyka rozrywkowa grana na żywo w ogrodzie, wśród gości najważniejsze osobistości kościoła. A wszystko to dla chorych i ubogich - na charytatywne koncerty zaprasza łodzian Stacja Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów.
  Bonifratrzy zapraszają na charytatywne koncerty jazzowe.

  Bonifratrzy zapraszają na charytatywne koncerty jazzowe. ©Polskapresse/archiwum

  Punktem wyjścia do zaplanowania koncertów, w które zaangażowała się młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I im. H. Wieniawskiego, był utwór "We are the world". Większość piosenek, z wyjątkiem "Tolerancji" Stanisława Soyki, będzie wykonywana po angielsku. Młodzież z Orkiestry Kameralnej wystąpi pod dyrekcją prof. Ryszarda Jana Osmolińskiego, zaśpiewa utwory poświęcone nie tylko tolerancji, ale też braterstwa i idei niesienia pomocy innym.

  Pierwszy koncert odbywa się w piątek o godz. 18 w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ul. Sosnowej, następny 23 czerwca o godz. 16 w ogrodzie Konwentu Bonifratrów przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 A.


  Kolejny planowany przez Szkołę Muzyczną koncert dadzą dwa Big Bandy. Pierwszy z Akademii Muzycznej pod kierunkiem Jacka Delonga, drugi z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Wieniawskiego pod dyrekcją Łukasza Wójcickiego. 22 czerwca o godz. 17 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej (ul. Sosnowa 9) można się spodziewać jazzowych standardów i jam session.

  Koncert odbywa się z okazji 50-lecia big bandu działającego przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo