Dobry jest jeszcze lepszy

  Dobry jest jeszcze lepszy

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dobry jest jeszcze lepszy
  1/3
  przejdź do galerii
  Od czasu, kiedy na rynku pojawił się nowy forester, w salonach Subaru ruch się zwiększył. Ten model zawsze był najchętniej wybierany przez klientów, ale tym razem nowy forester wywołuje wyjątkowo korzystne wrażenie. Poza wszystkim, jeszcze do końca czerwca wersja z dwulitrowym, benzynowym silnikiem turbo o mocy 240 KM jest sprzedawana o ponad 20 tys. złotych taniej. Oprócz wielu walorów, z których znany jest forester, ta odmiana ma jeszcze jedną: sportowy temperament.
  Forester czwartej generacji, podobnie, jak jego poprzednicy, to samochód dla kierowców wyjątkowych. Rzadko ich pojazd jest dla nich jedynie środkiem transportu. Za kierownicę tego auta siadają zazwyczaj ludzie prowadzący aktywny tryb życia. Dzięki foresterowi mogą bowiem nie tylko wygodnie i bezpiecznie podróżować z rodziną lub w gronie przyjaciół, ale zabrać w tę podróż także całkiem spory bagaż. Ba, gdy zajdzie taka potrzeba, nawet pociągnąć przyczepę.
  To subaru nie jest wprawdzie rasową terenówką ale gdy pojawi się ku temu okazja, może niejednemu konkurentowi utrzeć nosa. Ma aż 22 cm prześwitu pod podwoziem, które jest chronione specjalnymi osłonami. Do tego ma funkcję Xmod, która przy wolnej jeździe specjalnie off-roadowo ustawia pracę silnika, skrzyni biegów, napędu AWD i układu hamulcowego.

  Subaru forester łączy w sobie cechy auta typu kombi, vana i SUV-a. Napęd przenoszony na wszystkie koła sprawia, że jazda nim w trudnych warunkach, np. wtedy gdy jest ślisko, jest bardziej bezpieczna, niż wówczas, gdy prowadzimy auto z napędem przenoszonym tylko na koła jednej osi. Twórcy najnowszego forestera musieli zachować wszystko to, co było najlepsze u jego poprzedników i dołożyć jeszcze co nieco, aby uczynić go jeszcze atrakcyjniejszym autem. Tak też się stało. Forester jest dłuższy i wyższy, przez co jego sylwetka nabrała masywności.

  O ciekawostkach, które znajdziemy w nowym foresterze, można by pisać długo. Jedna z nich jednak zasługuje na szczególną uwagę. Otóż drzwi w tym modelu od dołu nie kończą się na progu, ale osłaniają go od zewnętrznej strony. Niby drobiazg, ale dzięki temu, jeżdżąc tym autem np. po błocie, przy wysiadaniu nie ubrudzimy ubrania o zabłocony próg, gdyż jest on osłonięty dolnym fragmentem drzwi.

  Zapraszamy do salonu Subaru w Łodzi Al. Włókniarzy 234 A   tel.   42 634 03 48, fax.  42 634 89 08 
  http://www.lodz.subaru.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo