Dominik Dziuda, Kseniya Dronchanka i Erik Rahozenkoy medalami Youth League Poreć 2023

Dominik Dziuda złoto, Kseniya Dronchanka srebro i Erik Rahozenko brąz
Dominik Dziuda złoto, Kseniya Dronchanka srebro i Erik Rahozenko brąz Fot. Olimp Łódź
Odbyła się jedna z największych w historii Młodzieżowa Liga Światowa karate. Zawody zorganizowane były w Poreć w Chorwacji. Na starcie stanęło ponad 3000 osób z 75 państw, w tym 19 osobowa drużyna Olimpu dla której były to bardzo udane zawody. Nasi zawodnicy stawali na podium aż trzy razy, cenne medale wywalczyli Dominik Dziuda złoto, Kseniya Dronchanka srebro i Erik Rahozenko brąz - informuje trener Olimpu Maciej Gawłowski.

Dominik Dziuda uzyskał jeden z najlepszych wyników w swojej karierze wygrywając kategorię U21 – 67 kg. W drodze do złota musiał pokonać wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy.
W pierwszej walce, pokonał aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy U21 z Azerbejdźanu Husejna Mammadliego 1 do 0. W drugie walce Anglika Toutaro Husein 3 do 0. W trzeciej rundzie reprezentanta Słowacji Tvrdona Andrei 5 do 2. W ćwierćfinale pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Świata U21 Hiszpana Ivana Gomeza 1 do 0. W walce półfinałowej również pokonał bardzo utytułowanego zawodnika między innymi złotego medalistę Mistrzostw Europy z Ukrainy Davida Yanovskyi 2 do 1. W finale pokonał Irańczyka Borzooeichaghagolani Amirreza 3 do 0.

Bardzo dobry start Dominika po srebrnym medalu na Mistrzostwach Europy mamy kolejny duźy sukces tego roku i to w kategorii młodzieżowca a trzeba dodać że Dominik Dziuda skończył osiemnaście lat kilka dni temu.

Kolejny medal to zasługa Kseniyi Dronchanki. Ksenia po równie świetnych walkach zdobyła srebrny medal w kategorii U21 w kategorii wagowej – 55 kg.
Kolejno pokonywała zawodniczki: Mehanbja Elsa z Kosova 8 do 0, Mandazhy Natalia z Ukrainy 1 do 0, Pacino Valentine z Włoch 4 do 0, w ćwierćfinale Niemkę Mia Bitsch 3 do 1, w półfinale Emam Hager z Egiptu 4 do 2. W finale po dobrej walce uległa 1 do 3 zawodniczce z Tajwanu, ale walka była dobra i możemy powiedzieć że zabrakło tylko trochę szczęścia. Bardzo dobry start, Kseniya potwierdza swoją przynależność do światowej czołówki w kategorii U21. Bardzo ważne zwycięstwa z medalistką Mistrzostw Europy zawodniczką z Niemiec, oraz z Egipcjanką medalistką Mistrzostw Afryki piata zawodniczką ostatnich Mistrzostw Świata.
Trzeci medal tym razem brązowy w kategorii U21 – 75 kg wywalczył zawodnik z Ukrainy reprezentujący barwy Olimpu Erik Rahozenko. Erik również spisał się świetnie i wygrał z kilkoma medalistami Mistrzostw Świata i Europy. W pierwszej rundzie pokonał Trapiella Ignacio z Hiszpanii 5 do 0, druga runda to zwycięstwo nad reprezentantem Niemiec Antonem Kolb 3 do 2, trzecia runda to zwycięstwo nad Pashchenko Oleh z Ukrainy medalista ostatnich Mistrzostw Europy poprzez wskazanie sędziów przy stanie 0 do 0. Ćwierćfinał to wygrana 8 do 4 nad zawodnikiem z Ukrainy Orvasem Oleh. Półfinał niestety przegrany ze Słowakiem Marosem Janovcikiem 4 do 0. W walce o brązowy medal zwyciężył z zawodnikiem z Turkmenistanu Nazmyradov Davut poprzez wskazanie sędziów przy stanie walki 0 do 0. Bardzo cenny medal Erika.
Pozostali zawodnicy Olimpu walczyli również bardzo dobrze.

Antonina Żurawska w kategorii junior – 59 odpadła dopiero w ćwierćfinale, wcześniej wygrywając aż cztery walki z zawodniczkami z Szwecji, Włoch, Szwajcarii i Francji. Zatrzymała się dopiero na zawodniczce z Włoch.
Oliwia Kaźmierczak w kategorii U14 w wadze – 47 kg, walczyła równie świetnie i uplasowała się na 7 miejscu. Oliwia wygrała trzy walki z zawodniczkami z Rumuni, Kosowa i Włoch. Przegrała ćwierćfinał z Bośniaczką i repasaż z Niemka ale Oliwii również należą się pochwały za występ.

Podsumowując Olimp Łódź wrócił bardzo zadowolony z jednym z najlepszych wyników w historii startów na Youth Legue. Wyniki potwierdzają kolejny raz że mamy bardzo mocny team na skalę międzynarodową.
Teraz zasłużone dwa tygodnie wakacji a potem wracamy do przygotowań do nowego sezonu - kończy swą relację trener Maciej Gawłowski.