Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dopłaty do materiału siewnego 2016. Jest nowy wzór - pobierz wniosek

Redakcja
Dopłaty do materiału siewnego w 2016 z kilkoma zmianami
Dopłaty do materiału siewnego w 2016 z kilkoma zmianami pixabay.com
Rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty do materiału siewnego. Agencja Rynku Rolnego od 15 stycznia czeka na formularze, ale uwaga - są nowe wzory wniosków.

W tym roku na stawki przyjdzie poczekać. Od 2016 będą ustalane po zakończeniu na boru wniosków, do 30 września Rada Ministrów w drodze rozporządzenia określi wysokość stawek. Nowością w zasadach jest również to, że decyzje będą wydawane w terminie 60 dni od wejścia w życie przepisów ww. rozporządzenia RM. 

Dopłatą mogą być objęte jedynie mieszanki zbożowe i pastewne, w skład których wchodzą nasiona posiadające kategorię elitarny lub kwalifikowany,

 

Przypominamy, że wnioski o te dopłaty można składać do 25 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania dopłaty znajdują się w „Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie” - do pobrania obok zdjęcia, znajduje się tak również nowy wzór wniosku.

 

Nie zmienia się za to łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana przez np. ARR, ARiMR, ANR oraz inne organy i instytucje, producentowi rolnemu w okresie 3 lat podatkowych nie może przekroczyć 15 tys. euro.

 

Stawki dopłat i maksymalny pułap dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany będzie ustalany corocznie do 30 września przez Radę Ministrów.

Dopłaty do materiału siewnego 2016 - ile wyniosą? [kwoty]

 

Źródło: ARR.gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dopłaty do materiału siewnego 2016. Jest nowy wzór - pobierz wniosek - Gazeta Pomorska

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki