Doskonałe walki w wykonaniu zawodników Master Łódź

W Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w sumo, kwalifikacja do Mistrzostw Europy w Estonii. Organizatorem był klub Master Łódź, jeden z najlepszych klubów w Polsce w zapasach i sumo. Mistrzostwa to początek obchodów jubileuszu 50-lecia szkolnej sekcji przy ul. Jaracza 26 (aktualnie SP 111), który przypada na wrzesień.

Zawodnicy Mastera zanotowali spektakularny wynik zdobywając siedem medali indywidualnie (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) i jeden medal w rywalizacji drużynowej chłopców.

Mistrzyniami Polski zostały: Antonina Kowalicka w kat. do 40 kg i Jagoda Górska w kat. do 50 kg. Mistrzem Polski został Mateusz Piwowarski w kat. do 65 kg! Wicemistrzyniami Polski zostały: Hanna Górska w kat. do 35 kg. oraz Olivia Margel w kat. do 45 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli: Mariusz Cyrankowski w kat. do 60 kg i Mikołaj Klimek w kat. do 65 kg.

Klub Master zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, przegrywając jedynie z Juvenią Wrocław.

W niezwykle widowiskowej rywalizacji drużyn, zawodnicy Mastera w składzie: Oskar Hazelmajer, Mikołaj Klimek, Mariusz Cyrankowski i Mateusz Piwowarski, zdobyli brązowe medale.

Teraz młodzi sumici z Łodzi, czekają na powołania do Mistrzostw Europy w Estoni.

Obok Mistrzostw Polski odbyły się Szkolne Igrzyska Sumo dla dzieci, w których zawodnicy Mastera zdobyli przysłowiowy "worek" medali.

Dzień później w Sieradzu odbył się ogólnopolski turniej zapaśniczy „Lato Sieradzkie” i znów zawodnicy Master wypadli rewelacyjnie zajmując, również drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za ZTA Zgierz.

Na sukces złożyły się następujące sukcesy indywidualne Mastersiaków: złote medale – Alicja Danke, Barbara Kaźmierczak, Jagoda Górska, Oleksandr Bitsenko, srebrne medale – Antonina Kowalicka, Antoni Wolniakowski, Mariusz Cyrankowski, Oskar Hazelmajer, Aleksandra Dęblińska, brązowe medale – Nikodem Nowicki, Marcel Miszczak, Franciszek Hanuza, Maksymilian Rajnert, Amelia Hanzelin.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Jagoda Górska!

A już 2 października klub Master zaprasza na międzynarodowy turniej zapaśniczy Wielka Nagroda Łodzi, z udziałem zawodników z USA, Irlandii, Anglii, Włoch, Francji, Litwy, Ukrainy oraz klubów z całej Polski. Podczas, którego dokonane zostanie podsumowanie 50-lecia sekcji zapasów. Partnerzy Miasto Łódź, MOSiR Łódź, Łódzki Związek Zapaśniczy.