Doskonałe wyniki karateków KK Harasuto w Portugalii

Zaktualizowano
Karate. Zawodnicy Klubu Karate Harasuto wystartowali w Portugalii w zawodach Open Povoa De Varzim w Porto.

Wystartowało około 900 zawodników z 10 państw. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Czterokrotna mistrzyni Polski kadetek i juniorek Partycja Łapka wygrała swoją kategorię zdobywając okazałą statuetkę i złoty medal .

W drodze do finału pokonała Portugalkę Betariz Alves 3:0, następnie kolejną Portugalkę w półfinale Beatriz Pinto. Warto podkreślić, że na sekundę przed końcem walki nasza zawodniczka przegrywała 3:4, ale zdobyła 3 punkty równo z gongiem kończącym walkę. Finał to dominacja naszej zawodniczki walka zakończona wynikiem 3:0 z Beatriz Olhos.

Brązowy medal wywalczyła w kategorii U12 Karolina Orzechowska .

Bardzo dobre walki stoczyli w kategorii U14 Kacper Gąsiorek wygrywając 10:0 i 8:0 swoje dwie walki, niestety uległ w kolejnej .

Julia Świątek w kategorii U14 wygrała 6:0 i nieznacznie uległa w kolejnej 0:1.

Maria Łopatka niestety przegrała w eliminacjach w kategorii juniorek – 55 .

Nasi zawodnicy podczas pobytu zwiedzali Portugalską Wenecję – Aveiro oraz przepiękne Porto.

Trener Janusz Harast został zaproszony do prowadzenia treningów kadry, co zaowocowało zaproszeniem nas na zgrupowanie do Portugalii w roku 2020.

Trenerzy portugalscy obiecali przyjazd do Łodzi na XVI Harasuto Cup, który odbędzie się 4-5 kwietnia 2020 .

Zawodnicy zrobili ogromną furorę podczas pobytu, udzielając wywiadów dla Portugalskiej TV - podsumował trener Janusz Harast.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.