Dramat ŁKS. Bramka w ostatnich minutach [ZDJĘCIA+FILMY]

mar
Przez ponad godzinę gry piłkarze ŁKS prowadzili w meczu ze Śląskiem Wrocław 1:0 i nic nie zapowiadało, że mogą tego spotkania nie wygrać. Ale w ostatnich dwunastu minutach stracili niemal dwie identyczne bramki i nie wywalczyli nawet punktu.

Śląsk przyjechał do Łodzi w roli faworyta, ale ani przez moment nie pokazywał, że zasługuje na pierwsze miejsce w tabeli. Ełkaesiacy byli przynajmniej równorzędnym rywalem dla wrocławian, a już w dziesiątej minucie objęli prowadzenie. Marcin Kaczmarek kapitalnie dośrodkował z wolnego w pole karne, a Antoni Łukasiewicz głową pokonał Mariana Kelemena.

Wrocławianie nie przypominali lidera, który wygrywa mecz za meczem i gra ładną dla oka piłkę. Niby w polu mieli przewagę, niby częściej byli przy piłce, ale kompletnie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Najgroźniej było w 7. minucie, gdy Waldemar Sobota świetnie podał do Sebastiana Mili, ale ten z kilku metrów kopnął lekko i niecelnie. Raz też zaatakował były ełkaesiak Łukasz Madej, który uderzył mocno i celnie z ostrego kąta. Bogusław Wyparło jednak obronił.

Prowadząc 1:0 ŁKS miał szanse, by podwyższyć prowadzenie. Zwłaszcza Marek Saganowski nie miał szczęścia, bo śmiało mógł upolować przynajmniej dwa gole, a skończył mecz bez żadnego. W pierwszej połowie po podaniu Kaczmarka piętą próbował pokonać Kelemena, ale nie trafił w bramkę. Z kolei kilka minut po przerwie wyszedł sam na sam ze słowackim bramkarzem Śląska i trafił w jego nogę.

W 78. minucie Kaźmierczak doprowadził do remisu, wykorzystując dokładne podanie Wasiluka i głową pokonał Wyparłę. Ale jakby tego było mało, dziesięć minut później Wasiluk, również strzałem głową, zapewnił wrocławianom zwycięstwo. Zwycięstwo nieprawdopodobnie szczęśliwe...

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki: 10' Łukasiewicz - 78' Kaźmierczak, 89' Kaczmarek (samobójcza)

Żółte kartki: Romańczuk, Kascelan, Szałachowski - Sobota, Pietrasiak

ŁKS: Bogusław Wyparło, Cezary Stefańczyk, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Radosław Pruchnik, Bartosz Romańczuk (73' Marcin Mięciel), Antoni Łukasiewicz, Mladen Kascelan, Marcin Smoliński (62' Sebastian Szałachowski), Marek Saganowski, Marcin Kaczmarek

Śląsk: Marian Kelemen, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Dariusz Pietrasiak, Mariusz Pawelec (65' Marek Wasiluk), Dariusz Sztylka, Sebastian Dudek, Piotr Ćwielong (65' Przemysław Kaźmierczak), Łukasz Madej (43' Łukasz Gikiewicz), Sebastian Mila, Waldemar Sobota