Dwa medale Biało-Czerwonych podczas wioślarskich mistrzostw Europy do lat 19!

Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Adam Jastrzębowski
Z dwoma medalami wrócili z Brive la Gaillarde młodzi polscy wioślarze. Podczas zakończonych mistrzostw Europy do lat 19 złoty krążek wywalczyła czwórka podwójna juniorów, z kolei czwórka podwójna juniorek sięgnęła po srebrny krążek.

Polscy medaliści w Brive la Gaillarde

Martin Weichaus, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Tristan Hervet - ta czwórka okazała się najlepsza w swojej konkurencji we Francji. Biało-Czerwoni złoto wywalczyli z czasem 6:03,22 i o ponad sekundę wyprzedzili Bułgarów. Brązowy krążek uzyskali z kolei Czesi.

Srebrną drużynę juniorek tworzyły z kolei Kinga Kusiowska, Emilia Szczęch, Joanna Bajerska i Barbara Stępień. Młode Polki długo toczyły dość wyrównaną walkę z Włoszkami, które ostatecznie jednak na metę wpłynęły z sekundową przewagą nad naszymi zawodniczkami. Na najniższym stopniu podium stanęły z kolei Czeszki.

W finale A płynęła także Gabriela Stefaniak (jedynki), która zmagania zakończyła na szóstej pozycji.

Przed nami mistrzostwa Europy seniorów

W trwającym tygodniu do rywalizacji o medale mistrzostw Europy przystąpią seniorzy. Zawody zostaną rozegrane w dniach 25-28 maja w słoweńskiej miejscowości Bled.