Dwa zwycięstwa TME ŁKH Łódź. Gol zdobyty w podwójnym osłabieniu

Grzegorz Gałasiński
Hokeiści TME ŁKH Łódź przywieźli ze Śląska aż sześć punktów - informuje red. Wojciech Filipiak. Łódzka drużyna gra coraz lepiej.

Dwanaście goli

W meczach o mistrzostwo I ligi pokonali Naprzód Janów 5:4 (1:1, 1:0, 3:3) i MOSM Tychy 7:3 (2:1, 0:1, 5:1). W sobotę ŁKH prowadził 5:2 na pół minuty przed końcem, ale łodzianom udało się stracić aż dwie bramki w końcówce i było trochę nerwów. W niedzielę z kolei w Tychach do 46 minuty był remis, ale znacznie lepiej finiszowali goście.

Bramki dla ŁKS zdobyli - w sobotę: Jewgienij Naczajew 2, Jewgienij Stryżanok, Arciom Sienkiewicz i Iwan Cyran, w niedzielę: Ilia Trofimow 2 (w tym jedną w podwójnym osłabieniu!) oraz Alexander Cyrenne, Vaclav Rziha, Artur Sienkiewicz, Aliaksiej Maskaliow i Stryżanok.

TME ŁKH na szóstym miejscu

Po tej kolejce TME ŁKH awansował na szóste miejsce w tabeli. Łódzką drużynę wyprzedzają Zagłębie i Polonia - po 24 punkty, Niedźwiadki - 21, oraz Cracovia i Opole - 15. Wyniki z soboty i niedzieli (odbyło się tylko 8 z 12 zaplanowanych meczów): Tychy - Zagłębie 3:4, Niedźwiadki Sanok - SMS Toruń 7:1, Cracovia - Polonia Bytom 3:4, Naprzód - Zagłębie 0:6, Podhale - SMS 4:5 (dwa gole dla zwycięzców strzelił wychowanek ŁKH Jan Walczak), Unia Oświęcim - Polonia 1:4. 17 i 18 bm. TME ŁKH gościć będzie Unię i Cracovię.