Dwadzieścia pięć medali łódzkich zapaśników. Wielki sukces

Zaktualizowano
Utalentowani młodzi zapaśnicy i ich trenerzy Piotr i Jacek Górscy
Zapasy. Niecodzienny wyczyn młodych zapaśników z Łodzi, którzy wystartowali w dwóch turniejach - Puchar Polski w sumo oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach.

Wspierani przez trenerów Piotra i Jacka Górskich, nasi młodzi zapaśnicy zdobyli łącznie 24 medale. Kilkoro wystąpiło w obu imprezach, dziewczyny dwa starty zaliczyły w przeciągu jednego dnia, rozgrzewając się do walk w drodze...
Najlepiej z dziewcząt zaprezentowała się Jagoda Górska (Master Łódź), która w sobotę zdobyła złoty medal Pucharu Polski młodzików i brązowy medal Pucharu Polski dzieci w Gorzowie Wielkopolskim, a jeszcze tego samego dnia po południu wywalczyła brązowy krążek Mistrzostw Polski w Stargardzie! Jagoda w Pucharze Polski młodziczek była najmłodszą zawodniczką i ważyła 5 kg poniżej limitu najniższej kategorii - 35 kg. W finale pokonała najlepszą w krajowych rankingach zawodniczkę z Syreny Gnojnice. Świetnym występem zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy w Budapeszcie.
Razem z nią w mistrzostwach wystąpi Roksana Ludwa (również Master), która tym razem w Pucharze Polski uplasowała się na drugiej pozycji w kat. 45 kg. Master Łódź od września tego roku trenuje w Szkole Podstawowej nr 111, gdzie klub wspiera dyrektor Małgorzata Tomaszewska.
Na wyróżnienie zasługuje również Adam Skura (Atleta Łódź), który po wygraniu Pucharu Polski w sumo zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w zapasach przegrywając w finale, nieznacznie z zawodnikiem z Rosji.
Puchar Polski w sumo - dzieci: złoty medal zdobyli - Hanna Górska, Agata Kucharska (Master), Aleksander Demontowicz (Master), srebrny medal zdobyła - Olivia Margel (Atleta), brązowe medale zdobyli - Jagoda Górska (Master), Ewa Skura (Atleta), Emilia Przybyła (Atleta), Mateusz Piwowarski (Master)
Puchar Polski w sumo - młodzicy: złote medale zdobyli: Jagoda Górska (35 kg), Adam Skura (Atleta, 65 kg), Oskar Cywiński (KS 20, 70 kg.), srebrne medale: Roksana Ludwa (Master, 45 kg), Olivia Jagiełło (Master, 55 kg), Oskar Cywiński (65 kg), brązowe medale zdobyli: Olivia Jagiełło (55 kg), Nikola Kosińska (KS 20, 55 kg), Adam Skura (60 kg).
Puchar Polski w sumo - juniorzy młodsi: srebrny medal zdobyła: Oliwia Glegolska (Master +70 kg), brązowe medale zdobyli: Jakub Chmielecki (Master, kat. 65 kg), Daniel Milczarek (Atleta, kat. 75 kg), Oliwia Glegolska (Open).
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach (Stargard): srebrny medal zdobył Adam Skura (kat. 62 kg), medale brązowe: Jagoda Górska (kat. 30 kg), Aleksander Demontowicz (kat. 50 kg), Mateusz Piwowarski (kat. 45 kg). ą

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020