Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwie nauczycielki polskiego zrezygnowały z pracy w Widzewie

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Merveille Fundambu lepiej radzi sobie na boisku niż w szkolnej ławce
Merveille Fundambu lepiej radzi sobie na boisku niż w szkolnej ławce Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłka nożna. Od pierwszego meczu z Resovią w Łodzi (2:0) w listopadzie 2020 roku minęło zaledwie pół roku, a w drużynie Widzewa nastąpiły wielkie zmiany.

Nie ma prezes Martyny Pajączek, nie ma trenera Enkeleida Dobiego oraz piłkarzy, którzy wtedy grali: Henrika Ojammy, Roberta Prochownika, Daniela Mąki i Merveille Fundambu. Sytuacja w Widzewie jest dynamiczna. Kongijczyk nie gra na własne życzenie i nie wiadomo, czy zostanie przywrócony do drużyny. Utrudniona jest z nim komunikacja. – Już dwie nauczycielki języka polskiego zrezygnowały, widząc niechęć Merveille do nauki – mówi rzecznik klubu Marcin Tarociński.
Szkoda. Byli w błędzie ci, co byli przekonani, że na boisku zamiast języka literackiego wystarczy „ee”, byleby Merveille zrozumiał intencje kolegi lub kolega jego.
Nie wydaje nam się, aby to był jedyny powód niechęci trenera i kolegów z drużyny do Fundambu. A jeśli nie wiadomo o co, chodzi, to chodzi o pieniądze. Swoje odmienne zdania mają menedżer piłkarza Krzysztof Stanowski i władze klubu. Przykre, że z powodu konfliktu traci na tym zespół.
– Zawodnicy pierwszej drużyny Widzewa Łódź rozpoczęli kolejny trening w obecnym mikrocyklu. Poza Przemysławem Kitą, zespół pracuje w komplecie – informuje widzew.com.

Muzeum Widzewa Łódź

W czerwcu oficjalnie działalność rozpocznie zlokalizowane przy #P138 Muzeum Widzewa Łódź. Fani czerwono-biało-czerwonych będą mogli mieć w nim swoje wyjątkowe miejsce. Organizowana przez Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, które odpowiada za powstanie Muzeum Widzewa, akcja „Cegiełka na Muzeum Widzewa 2021” przede wszystkim daje możliwość znalezienia się na grafice, będącej flagą obrazującą napis Widzew Łódź złożony ze zdjęć darczyńców i pozostawienie wpisu w e-Księdze darczyńców, ale też zdobycie niepowtarzalnych widzewskich pamiątek: repliki koszulki z meczu Widzew Nowy - Widzew Stary z 1984 roku, imponującej, haftowanej, 40-centymetrowej repliki proporca dla zwycięzcy Błyskawicznego Turnieju Koszykówki Męskiej z 1932 roku, czy naszywek prezentujących historyczne herby Widzewa Łódź, które będą nie lada gratką dla wszystkich miłośników klubu i kolekcjonerów sportowych pamiątek. Warto zaznaczyć, że w nową akcję cegiełkową zaangażował się Wiesław Wraga. ą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

"Szpila" i "Tiger" znowu spełniają marzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki