Dwudzieste zwycięstwo siatkarzy PGE Skry Bełchatów

W meczu z GKS w Katowicach tylko jedna drużyna mogła wygrać - PGE Skra Bełchatów. Była zdecydowanie lepsza, mimo wpadki w pierwszym secie i odniosła dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

W pierwszym secie od stanu 17:16 dla gospodarzy, zawodnicy PGE Skry nie grali swojej siatkówki. Po błędach w ataku i z zagrywki katowiczanie objęli prowadzenie 20:17 i do końca seta utrzymali tę przewagę.
Wywołana złość bełchatowian miała wpływ na ich lepszą postawę w drugiej partii. PGE Skra wygrała seta do 19.
Wyższość bełchatowian była widoczna także w trzeciej i czwartej partii. Mecz trwał 118 minut. Przed bełchatowianami jeszcze tylko jeden mecz fazy zasadniczej - w sobotę 2 kwietnia o 14.45 z Czarnymi Radom, a później już pierwsza runda play-off z Resovią lub AZS Olsztyn, a może z Projektem Warszawa?