Dymarka w zagrodzie

  Dymarka w zagrodzie

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dziś szczyt Unii Europejskiej. Donald Tusk z innymi przywódcami będzie się głowić, jak ograniczyć wysokie ceny energii w Europie. Doświadczenie wskazuje, że wodzowie do niczego nie dojdą, a jeśli nawet coś wymyślą, żeby było taniej, to będzie jeszcze drożej.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Unijna praktyka wygląda tak, jakby wszystkim rządziły matoły, które nie wiedzą, że Europę gubią: powszechne marnotrawstwo, totalna biurokracja, wysokie podatki i pseudoekologia. Podobno już niedługo będziemy mogli sprzedawać do sieci ekologiczną energię elektryczną, produkowaną w chałupie z biomasy i odpadów, a także z przydomowych wiatraków i ogniw fotowoltaicznych. Na pierwszy rzut oka wygląda to prawie jak perpetuum mobile: kokosy za darmo. Kiedy jednak przyjrzeć się szczegółom, bardziej to przypomina chińszczyznę z czasów Mao niż racjonalne działanie: partia kazała Chińczykom wytapiać żelazo w każdej zagrodzie. W praktyce okazało się, że żelazo z przydomowych dymarek nie dosyć, że było bardzo drogie, to jeszcze podłej jakości. To samo będzie z niby-ekologicznym prądem. No, ale ktoś na tym nieźle zarobi.

  Podobnie będzie z "inteligentnymi" licznikami energii elektrycznej, które ostatnio są zachwalane. Mają nam pomóc w oszczędzaniu. Nikt jednak nie zwrócił uwagi na doświadczenia innych. W Kanadzie te liczniki przyczyniły się do wzrostu rachunków za energię. Kanadyjczycy płaczą i płacą. Chociaż i tak powinni dziękować Bogu, że nie są w Unii Europejskiej - mimo podwyżek najdroższy kilowat kosztuje tam połowę tego co w Polsce.
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Aż miło pomyśleć.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  W Europie jesteśmy czołowymi producentami CO2. UE przyłoży nam takie karne opłaty, że wszyscy się ze śmiechu nie utrzymamy! Odwoływanie się do Boga nic nie da.

  Andrzej Mleczko z Polityki:

  Usłużny...rozwiń całość

  W Europie jesteśmy czołowymi producentami CO2. UE przyłoży nam takie karne opłaty, że wszyscy się ze śmiechu nie utrzymamy! Odwoływanie się do Boga nic nie da.

  Andrzej Mleczko z Polityki:

  Usłużny anioł podaje Bogu telefon komórkowy i mówi, że znów dzwonią z Polski.
  Bóg: powiedz im, że mnie nie ma!zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Jest mi bardzo sympatycznie!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Pan Redaktor Jerzy Witaszczyk powrócił na portal! Najlepsze życzenia dla Pana. Zdrowie ponad wszystko. Swoim powrotem sprawił mi Pan wielką frajdę.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od 3 dni

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 13

  Warto być na bieżąco.


  Zdjęcie autora komentarza
  "Warto być na bieżąco."

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  Wywyższanie się, buta i pycha bardzo żle świadczą o człowieku. Ciesz się ze swojego dorobku i inteligencji. Ale pamietaj, że wszystko jest względne. Dziś jesteś kimś, jutro możesz być nikim,...rozwiń całość

  Wywyższanie się, buta i pycha bardzo żle świadczą o człowieku. Ciesz się ze swojego dorobku i inteligencji. Ale pamietaj, że wszystko jest względne. Dziś jesteś kimś, jutro możesz być nikim, żywiącym się szczawiem zagryzanym mirabelkami.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bóg zapłać

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Jak to miło usłyszeć życzenia "wszystkiego najlepszego" w tym chrześcijańskim kraju. Polecam przestudiowanie znaczeń słów "buta" i "pycha", a potem przejrzenie się w lustrze. Dobrze jest też...rozwiń całość

  Jak to miło usłyszeć życzenia "wszystkiego najlepszego" w tym chrześcijańskim kraju. Polecam przestudiowanie znaczeń słów "buta" i "pycha", a potem przejrzenie się w lustrze. Dobrze jest też poczytać o szkodliwości nadmiernej agresji człowieczyno.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wszyscysą tak bogaci.

  ksantypa_222 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

  Nie wszyscy są tak inteligentni i wspaniale ustawieni w życiu jak Szanowny Pan Jacek. Słoma z butów jednak wyziera co rusz. Nic na to się nie poradzi.
  Pamiętam Pańską wypowiedź dotyczącą budowy...rozwiń całość

  Nie wszyscy są tak inteligentni i wspaniale ustawieni w życiu jak Szanowny Pan Jacek. Słoma z butów jednak wyziera co rusz. Nic na to się nie poradzi.
  Pamiętam Pańską wypowiedź dotyczącą budowy stadionu dla ŁKSu - Pani Prezydent otrzyma za to Pański głos. Podparł to Pan sentymentem dla drużyny, której już nie ma. Co stoi na przeszkodzie, aby Pan za własne pieniądze wybudował ten stadion?
  Na impertynencje Z Pańskiej strony odpowiadać nie będę. Kiedyś takich ludzi jak Pan określano jako "szpagatową inteligencję" A dobre rady proszę zachować dla siebie CZŁOWIECZYNO!

  zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Gwoli przypomnienia realiów.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

  Rozumiem, że to pewnikiem aluzja do mojej nikczemnej osoby. Pragnę Panu przypomnieć, że nie wszystkich stać na codzienny zakup DŁ w wersji papierowej, elektronicznej czy systemu Piano.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na pewno coś wymyślą

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

  I nietrudno zgadnąć co to będzie. Przecież mają do wykorzystania wypróbowany unioeuropejski schemat: żeby coś było tańsze, to należy to dotować, żeby dotować trzeba zwiększyć budżet UE, żeby...rozwiń całość

  I nietrudno zgadnąć co to będzie. Przecież mają do wykorzystania wypróbowany unioeuropejski schemat: żeby coś było tańsze, to należy to dotować, żeby dotować trzeba zwiększyć budżet UE, żeby zwiększyć budżet, kraje członkowskie muszą zwiększyć wpłaty, żeby można było więcej wpłacać do budżetu rządy muszą oskubać obywateli. Czyli żeby było taniej, musi być drożej. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  powrót

  zibi1948 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

  dawno pana nie było panie Jerzy - życzę zdrowia !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo