MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor gimnazjum w Tuszynie przyszedł do pracy pijany

Alicja Zboińska
49-letni Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Tuszynie przyszedł do pracy, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu. Policję powiadomili współpracownicy wiceprezydenta Łodzi.

Informacja o tym, że dyrektor gimnazjum może być pod wpływem alkoholu trafiła najpierw do współpracowników Krzysztofa Piątkowskiego, wiceprezydenta Łodzi odpowiedzialnego za oświatę. Stało się to w środę rano.

- Skontaktował się z nimi mieszkaniec Tuszyna - mówi Piątkowski. - Moi współpracownicy uznali, ze sprawa jest istotna i poinformowali o tym Komendę Miejską Policji w Łodzi oraz skontaktowali się z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Nie będziemy zajmować się tą sprawą, gdyż szkoła w Tuszynie nie podlega pod nasz urząd.

Okazuje się, że zachowanie dyrektora tuszyńskiego gimnazjum już we wtorek wzbudziło wątpliwości osób, które skontaktowały się z łódzkim magistratem.

- Policjanci sprawdzili trzeźwość 49-letniego dyrektora i okazało się, że miał 0,6 promila alkoholu w organizmie - mówi podinsp. Joanna Kącka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Dyrektor został odesłany do domu. W tym przypadku mamy do czynienia z wykroczeniem, za które grozi maksymalna kara w wysokości 5 tys. zł. Na tym kończy się nasza rola, decyzję o dalszych losach dyrektora podejmie jego pracodawca.

Witold Małecki, burmistrz Tuszyna, pod którego podlega miejscowe gimnazjum, w czwartek rano ma się spotkać w tej sprawie z komendantem policji w Tuszynie.

- Czekam na oficjalne dokumenty od policji, na razie ich nie otrzymałem - mówi burmistrz Małecki. - Nie chcę skrzywdzić człowieka na podstawie niesprawdzonych informacji. Jeśli okaże się, że dyrektor pełnił swoje obowiązki będąc pod wpływem alkoholu, wyciągniemy konsekwencje. Trudno na razie przesądzać jakie, może to być np. nagana, a nawet dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Będziemy w tej sprawie współpracować z kuratorium oświaty.

Także Jan Kamiński, łódzki kurator oświaty czeka na dokument, który potwierdzi, że dyrektor był w pracy pod wpływem alkoholu. Tłumaczy, że na razie dotarły do niego jedynie nieoficjalne wiadomości w tej sprawie.

- Jeśli informacje się potwierdzą, to zgodnie z Kartą Nauczyciela będziemy prowadzić postępowanie dyscyplinarne - mówi Jan Kamiński. - W tym czasie dyrektor może być zawieszony w pełnieniu obowiązków. Grożą mu konsekwencje od nagany po wydalenie z pracy, ale obecnie trudno wyrokować, jakie decyzje mogą być podjęte w tej sprawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki