Filip Bares
Filip Bares
Zapraszamy na relację live z 5. dnia wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Dziś na korcie zobaczymy aż 5-cioro Polaków. Najpierw o godzinie 12:00 na kort wejdzie Alicja Rosolska. O 13:30 zaplanowano mecz Huberta Hurkacza, a o 15:00 Jana Zielińskiego. Dzień zakończą Panie - Madga Linette (15:30) i Iga Świątek (17:30).

Wimbledon. Grają dziś wszyscy Polacy! Świątek, Hurkacz, Linette, Zieliński i Rosolska!

21:3907.07.2023

Na dzisiaj kończymy relacje z występów Polaków na Wimbledonie.

21:3807.07.2023

Iga Świątek w czwartej rundzie Wimbledonu. Polka wyrównuje największy swój sukces na kortach trawiastych. W niedzielę czeka ją starcie z Belindą Bencic.

21:3507.07.2023

Iga Światek - Petra Martic 6:2, 7:5

Po dwóch zwycięskich gemach dla Petry Martic, przyszły dwa kolejne do Igi Świątek. W jedenastym gemie przy stanie 0:40 odwróciła losy gema. Kolejny gem przy własnym serwisie został zakończony po czwartej piłce meczowej

20:4107.07.2023

Iga Świątek - Petra Martic 5:5

Dziesięć gemów  i dwa przełamania. Polka nie wykorzystała piłki meczowej w dziewiątym gemie. Przy własnym serwisie straciła podanie.

20:1807.07.2023

Iga Świątek - Petra Martic 6:2

Popis jednej zawodniczki. Iga Śwątek wygrała cztery gemy z rzędu. W pierwszym secie nie brakowało efektownych zagrań w wykonaniu Polki.

19:5707.07.2023

Iga Świątek - Petra Martic 2:2

Cztery gemy za nami. Tenisistki przełamały się po jednym razie. W trzecim najlepsza tenisista świata znalazła sposób na serwująco Chorwatkę, potem tym samym odpowiedziała trzydziesta rakieta świata.

19:4907.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 3:6, 1:6

W drugim secie Magdę Polkę było stać na urwanie jednego gema serwisowego. Niestety w kolejnym Szwajcarka zakończyła spotkanie. Tym samym nie dojdzie do spotkania polsko-polskiego w czwartej rundzie Wimbledonu.

19:4007.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 0:5

Niestety Polka kompletnie pogubiła się w drugi secie trzeciej rundy.

19:2807.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 3:6, 0:3

Niestety Polka traci dwa podania. Szwajcarka wygląda coraz lepiej.

19:1907.07.2023

Magda Linette - Belonda Bencic 4:6. Otwarcie dla Szwajcarki

Mistrzyni olimpijska na początku przełamała Polkę, po czym wykorzystała pierwszą piłkę setową.

19:0507.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 3:4

Kolejne dwa gemy w pierwszym secie padły łupem serwujących. Returnujące zdobył łącznie jeden punkt. Wciąż rywalka zachowuje przewagę przełamania.

18:5507.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 2:3

Polka wciąż ma odrobienia stratę serwisu. W czwartym gemie nie potrafiła wykorzystać kolejnych szans na przełamanie. W następnym gemie Linette triumfowała przy własnym podaniu.

18:4407.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 1:2

Niestety, wyżej rozstawiona rywalka wykorzystuje trzecią piłkę na przełamanie. Linette będzie musiała szukać swoich szans na wyrównanie przy serwisie Bencic.

18:3407.07.2023

Magda Linette - Belinda Bencic 1:1

Już w pierwszym gemie serwisowym rywalki Polka miała break-point, jednak to Szwajcarka wygrała gema. Magda Linette bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Dobre returny ze strony Polki.

18:3107.07.2023

Na korcie numer cztery swój mecz rozpoczęła Magda Linette. Rywalką mistrzyni olimpijska Szwajcarka Belinda Bencic. Polka rozstawiona jest z numerem dwudziestym trzecim, natomiast rywalka z czternastym.

18:1907.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 3:6, 4:6

Jan Zieliński i Hugo Nys w drugiej rundzie gry podwójnej. Jan Zieliński wykorzystał atut własnego serwisu. Polak bezpośrednim punktem z zagrywki zakończył mecz. Polsko-monakijska para zwyciężyła 6:3, 6:4.

18:1407.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 3:6, 3:4

Mamy pierwsze przełamanie w drugim secie. Po raz kolejny lepsi przy serwisie drugiej stron okazali się: Jan Zieliński i Hugo Nys. Break-point został wykorzystany za drugim razem. Tylko dwa gemy dzieli ,,polską"  parę od awansu do drugiej rundy Wimbledonu.

18:1107.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 3:6, 2:1

Szansa w trzecim gemie drugiego seta dla polsko-monakijskiego duetu. Jednak Amerykanie wychodzą z opresji. 2:1 dla rywali.

17:4107.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 3:6

Rozstawieni z numerem czwartym zamknęli rywalizację w inauguracyjnym secie. Dopiero przy czwartej piłce setowej Hugo Nys oraz Jan Zieliński okazali się zwycięzcy w tym gemie.

Rywale dzielnie stawiali opór. Niewiele brakowało do przełamania rywali przy serwisie Polaka. Amerykanie mieli dwie szanse na 4:5.

17:3807.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 3:5

Rywale zniwelowali straty di dwóch gemów przewagi. Jednak teraz czas na serwis Polaka, który będzie serwował na zwycięstwo w pierwszym secie.

17:3307.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 2:4

Mamy pierwsze przełamanie w meczu i to z udziałem polsko-monakijskiego duetu. Wykorzystali pierwszą piłkę na 4:2. Przy swoim podaniu Amerykanie zdobyli zaledwie jedne punkt.

17:2307.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 2:2

Pierwszy gem w wykonaniu rywali toczony był na przewagi. Ostatecznie to Amerykanie wygrali gema. Następny przy podaniu Hugo Nysa, padł łupem faworytów, którzy mieli okazję na przełamanie. Jednakże to przeciwnicy dobrymi serwisami McDonalda doprowadzili do remisu w pierwszej partii.

17:1207.07.2023

McDonald/Shelton - Nys/Zieliński 1:0

Pewne otwarcie polsko-monakijskiego duetu. Zieliński zaczął od serwisu.

15:4807.07.2023

2023-07-07 15:41 - Lorenzo Musetti - Huber Hurkacz 6:7 (4:7), 4:6, 4:6

Hubert Hurkacz pokonał rywala w trzech setach. Do tej pory Polak nie stracił seta. To dziesiąte zwycięstwo Polaka w historii jego występów na Wimbledonie. To dwudzieste piąte zwycięstwo Polaka na Wielkim Szlemie.

W następnym meczu zmierzy się ze zwycięzcą starcia Stan Wawrinka - Novak Djokovic

15:4107.07.2023

Lorenzo Musetti - Huber Hurkacz 6:7 (4:7), 4:6, 4:5

Już tylko jeden gem dzieli Polaka od czwartej rundy Wimbledonu. W niej rywalem może być Serb Novak Djokovic.

Polak serwuje na set i mecz.

15:3107.07.2023

Lorenzo Musetti - Hubert Hurkacz 6:7 (4:7), 4:6, 2:3

Musetti nie daje za wygraną. Hurkacz wymęczył Włocha i po dwóch równowagach w końcu przegrał

15:2507.07.2023

Lorenzo Musetti - Hubert Hurkacz 6:7 (4:7), 4:6, 1:3