Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Wolnej Sztuki: więcej niż osiem sekund przy jednym dziele w galeriach i muzeach

Łukasz Kaczyński
Łukasz Kaczyński
W sobotę 23 kwietnia o godz. 12 w ponad stu muzeach i galeriach w kraju zacznie się szósta edycja akcji Dzień Wolnej Sztuki. Co przygotowała Łódź?

Tego dnia instytucje biorące udział w akcji pokażą pięć obiektów ze swoich kolekcji, a muzealnicy i historycy sztuki przez godzinę będą przekonywać, że sztukę można oglądać świadomie i bez kompleksów z powodu braku wykształcenia. Akcja ma przekonać, że warto postawić na jakość zwiedzania, nie na ilość.

Miejska Galeria Sztuki zaprasza do Galerii „Willa”, swego oddziału w willi Kindermana (ul. Wólczańska 3), gdzie pokaże wybrane prace z wystawy „Włodzimierz i Jolanta Ciesielscy. Bliżej natury; Rafał Ciesielski. Kamienne dusze”. W Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) będzie się można przyjrzeć trzem eksponatom: projektorowi na kliszę „Bajka”, kostiumowi Poli Negri z filmu „Księżycowe prządki” w reż. Jamesa Neilsona oraz projektowi scenografii Jerzego Skarżyńskiego do czołówki filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reż. Wojciecha J. Hasa. Muzeum Sztuki pokaże dzieła Wojciecha Fangora, Aliny Szapocznikow, Romana Opałki, Ewy Partum i Aliego Kazmy.

Również rok temu Łódź reprezentowały trzy instytucje. Najwięcej było ich w 2014 roku, cztery: Muzeum Sztuki i Muzeum Kinematografii, Centralne Muzeum Włókiennictwa i Muzeum Miasta Łodzi.

Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 11-17 kwietnia 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki