Jan Hofman
Jan Hofman
Krzysztof Szymczak
ŁKS Commercecon w meczu 12. kolejki ekstraklasy siatkarek pokonał 3:0 Grot Budowlanych. Tym samym ełkaesianki wzięły skuteczny rewanż za porażkę w derbach Łodzi na inaugurację sezonu. Obydwie drużyny mogły liczyć na gorący doping swych wiernych fanów.

Bardzo emocjonujący i zacięty był pierwszy set. Przy wyniku 28:28 skutecznie atakowała Amanda Campos, a w następnej akcju skuteczny blok ełkaesianek zapewnią im wygranie tej partii.

Druga odsłona spotkania nie była już tak zacięta, bowiem wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 12:10. Później przewagę uzyskały ełkaesianki i wygrały do 17.

Siatkarki ŁKS w trzecim secie szybko objęły prowadzenie 9:4. Później powiększały przewagę (14:8, 15:10), ale rywalki nie zamierzały rezygnować z walki i doprowadziły do wyniku 20:18. Ostatecznie gospodynie wygrały mecz za trzy punkty. Tym samym był to udany rewanż podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego za porażkę 0:z w pierwszym meczu sezonu.

ŁKS wygrał i awansował na trzecie miejsce w tabeli (26 punktów), dru0ana Grot Budowlani Łódź jest na piąty miejscu (22 punkty).

Za najlepszą zawodniczkę meczu została uznana Aleksandra Gryka.

ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:0 (30:28, 25:17, 25:20)

ŁKS: Ratzke, Piasecka, Witkowska, Diouf, Campos, Gryka oraz Maj-Erwardt (libero), Zaborowska, Hryszczuk, Drabek.
Budowlane: Wilińska, Lisiak, Mitrović, Bjelica, Różyńska, May oraz Łysiak (libero), Łazowska, Pol, Lijewska, Sobiczewska.