Fantastyczny koncert kolęd w sieradzkim klasztorze...

  Fantastyczny koncert kolęd w sieradzkim klasztorze Urszulanek [ZDJĘCIA]

  Dariusz Piekarczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koncert kolęd w sieradzkim klasztorze
  Koncert kolęd w sieradzkim klasztorze
  1/49

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Dariusz Piekarczyk

  W sieradzkim klasztorze Sióstr Urszulanek koncertował w sobotni wieczór chór Promyki Słoneczne z Pniew. Młodzi artyści zaprezentowali kolędy i pastorałki. Koncert zgromadził liczną widownię, która w całości wypełniła urokliwą świątynię i entuzjastycznie przyjęła występ.
  Dziecięco-Młodzieżowy Chór Promyki Słoneczne powstał wiosną 1988 roku. Jego patronką jest św. Urszula. Nazwa chóru zainspirowana została napisanym przez nią wierszem, który stał się hymnem zespołu: O Panie, niech będę jak promyk słoneczny…

  W chórze śpiewa około setki dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat. Inicjatorką, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest s. Daniela Jankowska, urszulanka oraz absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - mgr muzykologii kościelnej.

  Zespół był zapraszany z koncertami do Finlandii, Austrii, Francji, Danii, Anglii, Niemiec, Irlandii, Holandii, Italii i na Słowację. Największym wydarzeniem był koncert w Castel Gandolfo dla Ojca Świętego Jana Pawła II w sierpniu 1993 r. oraz śpiew podczas kanonizacji św. Urszuli w roku 2003 na Placu św. Piotra w Rzymie.

  Chór nagrał sześć płyt: O Panie, niech będę jak promyk słoneczny, z kolędami, z Akatystem do Ducha Świętego, z Akatystem ku czci Bogurodzicy, z pieśniami eucharystycznymi, z pieśniami ku czci św. Urszuli. Należy do Polskiej i Światowej Federacji Pueri Cantores.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo