MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ferrero wycofuje niektóre słodycze w Polsce. Dziesiątki przypadków salmonelli u dzieci Wlk. Brytanii. Jakie jeszcze produkty wycofano?

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Włoska grupa cukiernicza Ferrero wycofała czekoladowe jajka Kinder Surprise w związku z licznymi przypadkami salmonelli u dzieci.
Włoska grupa cukiernicza Ferrero wycofała czekoladowe jajka Kinder Surprise w związku z licznymi przypadkami salmonelli u dzieci. pixabay.com
Włoska grupa cukiernicza Ferrero wycofała czekoladowe jajka Kinder Surprise z półek sklepów w Wielkiej Brytanii. Jajka są dostępne w wielu sklepach w Polsce jako Kinder Niespodzianka. Wycofaną w Wielkiej Brytanii partię uznano za produkt niebezpieczny i potencjalnie groźny dla zdrowia. Jak poinformowano, istnieje podejrzenie, że może mieć to związek z dziesiątkami zgłoszonych przypadków salmonelli u dzieci. Czytaj więcej.

Te produkty zostały wycofane też ze sklepów Biedronka i Lidl. Oto lista ogłoszona przez GiS

Te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek w poniższej galerii.

Jajka Kinder Surprise wycofane ze sprzedaży. Ferrero wycofuje też niektóre słodycze w Polsce! Dziesiątki przypadków salmonelli u dzieci. W dalszej części artykuły więcej informacji w tej sprawie.

Czekoladowe jajka Kinder Surprise wycofane ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Firma Ferrero – producent czekoladowych jajek Kinder Surprise - zdecydowała się wycofać ze sklepów w Wielkie Brytanii produkty w związku z licznymi przypadkami salmonelli u dzieci.

Dobrowolnie wycofujemy wybrane partie Kinder Surprise jako środek zapobiegawczy, ponieważ dowiedzieliśmy się o możliwym związku z wieloma zgłoszonymi przypadkami salmonelli – poinformowała firma Ferrero w komunikacie. - Pomimo, że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto Salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero.

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano ponad 60 przypadków chorób wywołanych zjedzeniem produktów zainfekowanych salmonellą. Większość u dzieci poniżej 5 roku życia. Agencja Reuters podaje, że Brytyjska Agencja Standardów Żywności (FSA) zaleciła klientom, by nie spożywali produktów włoskiej grupy, których dotyczy problem. Chodzi o Kinder Surprise o terminie przydatności do spożycia między 11 lipca a 7 października.

Kinder Shokobons i Kinder Max wycofane ze sprzedaży w Polsce

Włoska grupa cukiernicza Ferrero poinformowała, że czekolada, której dotyczy problem, została wyprodukowana w Belgii, a wycofanie czekoladowych jajek może zostać rozszerzone na inne kraje. Jak ustaliła WP Finanse, wycofano także dwa produkty z Polski. Chodzi o Kinder Shokobons i Kinder Max.

Jak informuje Ferrero, wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, w związku z tym ta sytuacja ich nie dotyczy.

Jajka Niespodzianki są produkowane w Polsce, w naszej fabryce w Belsku Dużym - wyjaśniała w rozmowie z WP Finanse Beata Dziekanowska, rzeczniczka prasowa Ferrero w Polsce. - Problem dotyczy produktów zrobionych z belgijskiej czekolady, zatem nie musimy wycofywać produktu w Polsce. Natomiast z uwagi na zgłoszone na Wyspach przypadki salmonelli, choć nie ma potwierdzenia, że są powiązane ze spożyciem produkowanych przez nas słodyczy, postanowiliśmy prewencyjnie wycofać dwa inne produkty: Schoko-Bones i Kinder Max.

Wycofane ze sprzedaży są produkty Kinder Shokobons i Kinder Max z datą przydatności do spożycia między 14 lipca a 18 września.

AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy oświadczenie Ferrero ws informacji dot. przypadków Salmonelli w Wlk. Brytanii.

Ferrero współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności w związku ze zgłoszonymi przypadkami Salmonelli. Pomimo, że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto Salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero.
W ramach środków prewencyjnych, na niektórych rynkach europejskich, Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży określonych partii produktów Kinder Surprise 20g i Kinder Surprise 20g x 3 opakowania, Kinder Shokobons, Kinder Surprise Maxi 100g oraz niektóre opakowania mieszanek Kinder, w których znajdują się wymienione produkty.
Wspomniane produkty zostały wyprodukowane w Belgii.
Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, w związku z tym ta sytuacja ich nie dotyczy.
W Polsce, w ramach środków ostrożności, podjęliśmy jednak decyzję o wycofaniu Kinder Niespodzianki Maxi 100g, Kinder Schokobons 46g, 125g, 200g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g zawierających kinder Schokobons z datami przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 r. a 18 września 2022 r., które zostały wyprodukowane w fabryce Ferrero w Belgii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki