W ubiegły piątek, po ponad 8 godzinach aukcji elektronicznej, został wyłoniony zwycięzca przetargu na wykonanie budynku terminala na terenie lotniska w Radomiu, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Jak poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, trzej oferenci – firmy Mirbud, Budimex i Hochtief – w ramach aukcji obniżali proponowaną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia. Najniższą kwotę zaoferował Mirbud – 280 499 000,00 zł.
PPL liczy, że podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu odbędzie się jeszcze w lutym, wówczas rozpoczęcie prac budowlanych będzie możliwe wiosną. Budowa powinna potrwać 22 miesiące – taki okres wszyscy uczestnicy przetargu wskazali w swoich ofertach, które otwarto w grudniu.
Jesienią na lotnisku w Radomiu skończyła się rozbiórka starego terminala, który Radom w 2012 roku kupił za 2 miliony złotych od... łódzkiego portu lotniczego. Stary terminal był w stanie obsłużyć maksymalnie 1,5 miliona pasażerów rocznie. Nowy jest dostosowany do znacznie ambitniejszych planów – ma obsłużyć 3 miliony pasażerów. Radom ma przejąć ruch czarterowy i niskokosztowy najpierw z Okęcia, a później z Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Pierwszych podróżnych lotnisko w Radomiu obsłuży najwcześniej w 2022 roku.
MIRBUD S.A. jest generalnym wykonawcą we wszystkich segmentach budownictwa, obecnie buduje m.in. jeden z odcinków autostrady A1 w województwie łódzkim. Firma chwali się trzydziestoletnim doświadczeniem oraz ponad 500 zakończonymi projektami inwestycyjnymi. Grupa Kapitałowa MIRBUD zatrudnia blisko 800 pracowników.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?