Flota Świnoujście - ŁKS 1:1 (zapis relacji live)

archiwum
W ostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS zremisował w Świnoujściu z Flotą 1:1. Oto zapis relacji live przygotowanej przez wysłannika Dziennika Łódzkiego.

Składy drużyn:

Flota: Żukowski - Ciarkowski, Rygielski, Udarević, Paczkowski - Stąporski, Pruchnik, Bodziony, Krajanowski - Nwaogu, Arifović. Trener: Petr Nemec.

ŁKS: Wyparło - Salski, Łabędzki, Gieraga, Klepczarek - Smoliński, Kłus, Mączyński, Romańczuk, Kosecki - Mięciel. Trener: Andrzej Pyrdoł.

Sędziuje Andrzej Meller z Torunia.

Mecz rozpoczęty. Nie ma zaskoczeń w składzie ŁKS. Jak przewidywaliśmy, Gieraga zastępuje w środku obrony Mowlika, a na prawej stronie defensywy gra Salski.

Gospodarze grają bardzo ostro. Smoliński i Romańczuk zostali brutalnie zaatakowani w środku pola. Sędzia na szczęście reaguje prawidłowo i temperuje zawodników Floty.

6 minuta. Po rogu Bodzionego skuteczna interwencja Wyparły.

Żółta kartka dla Ciarkowskiego po ostrym faulu na Mączyńskim.

8 minuta. Kontra łodzian. Mięciel podał wzdłuż bramki do Koseckiego, który strzelił silnie, ale bardzo niecelnie - piłka przeleciała nad poprzeczką.

GOL DLA ŁKS w 10 minucie. Zaatakował Kosecki, a Smoliński dośrodkował z lewej strony, Gieraga uprzedził Ciarkowskiego i z powietrza wpakował piłkę do siatki. Flota - ŁKS 0:1.

Arifović strzelił w środek bramki i Wyparło nie miał kłopotu ze złapaniem piłki.

20 minuta. Nwaogu próbował strzelać przewrotką, na szczęście Romańczuk zablokował jego akcję.

Ostre starcie Nwaogu i Łabędzkiego. Nie było żółtej kartki dla Nigeryjczyka, choć w walce o piłkę groźnie uderzył łokciem ełkaesiaka

Zaskakujący strzał Mięciela, niestety, piłka przeleciała ponad bramką.

28 minuta. Łodzianie kontrolują przebieg meczu. Szanują piłkę w środku pola. Wszak prowadzą 1:0, nie ma powodów, by gdziekolwiek się śpieszyć.

Kibice ŁKS skandują "Jeszcze jeden, jeszcze jeden". I śpiewają: "Hej, eŁKSa, gol"

32 minuta. Pierwsza zmiana w drużynie Floty. Niewiada zastępuje kontuzjowanego Rygielskiego.

Po niespodziewanym podaniu Nwaogu gospodarze mogli zdobyć gola, lecz skutecznie i ofiarnie interweniował Gieraga.

35 minuta. Nwaogu po kolejnej przewrotce wpakował piłkę do siatki ŁKS, ale sędzia bramki nie uznał, decydując, że przed strzałem Nigeryjczyk faulował Wyparłę. To kontrowersyjna sytuacja. Gospodarze mają pretensje do arbitra. Bramki nie ma. Flota - ŁKS 0:1.

39 minuta - GOL DLA FLOTY. Nwaogu ograł Łabędziego przy końcowej linii i wycofał na 14 metr, skąd celnym i silnym strzałem popisał się Arifović. Były ełkaesiak wyrównał. Flota - ŁKS 1:1

3 minuty do końca pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Krajanowskiego Arifović główkował ponad bramką.

Mączyński faulowany przy narożniku pola karnego. Mączyński zepsuł dośrodkowanie z wolnego.

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Flota - ŁKS 1:1.

POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY.
Druga zmiana w drużynie Floty. Chi-Fon wchodzi na boisko zamiast Stąporskiego.

Groźnie atakują piłkarze Floty. Na szczęście dwie dogodne sytuacje gospodarze zmarnowali.

62 minuta - Kujawa zastępuje Smolińskiego.

66 minuta. Powinien paść gol dla ŁKS. Mięciel podał do Gieragi, ale ten nie trafił.

69 minuta. Po podaniu Arifovicia z bliska główkował Ciarkowski. Skuteczną interwencją popisał się Wyparło. Nadal Flota - ŁKS 1:1.

72 minuta. Strzelał Romańczuk. Piłka po rykoszecie mogła zmylić bramkarza, ale Żukowski chwycił piłkę.

Kujawa próbował przelobować Żukowskiego. Piłka minęła bramkarza Floty, ale też przeleciała obok słupka bramki gospodarzy.

Do końca meczu pozostał kwadrans. Flota - ŁKS 1:1.

78 minuta. Po wolnym Romańczuka piłka odbiła się od Niewiady, minęła gąszcz nóg w polu karnym Floty i trafiła w słupek bramki gospodarzy. Szkoda straconej okazji!

Żółta kartka dla Klepczarka za faul na Nwaogu.

Żółta kartka dla Nwaogu za próbę wymuszenia karnego.

Ostatnia zmiana w drużynie Floty. Na boisko za Arifovicia wchodzi Magdziński.

Gieraga zdecydował się na strzał z daleka, piłka o pół metra minęła słupek bramki Floty.