Fundusz dotuje nowe ogródki dydaktyczne i ekopracownie

Redakcja
Udostępnij:
W ostatnim czasie na terenie województwa łódzkiego zostały otwarte nowe ekopracownie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi w ramach Konkursu "Moja wymarzona ekopracowania".

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszych projektów polegających na utworzeniu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych i polepszenie warunków nauczania.

Wśród nowo otwartych ekopracowni znalazły się m.in.:
- ekopracownia nauk przyrodniczych "Tulipan" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 36.000 złotych,
- ekopracownia "Nasz ekoświat" w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 29.800 złotych,
- ekopracownia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 28.600 złotych.

Dzięki wsparciu finansowemu WFOŚiGW w Łodzi szkoły zostały wyposażone m.in. w:
- sprzęt audio video,
- komputery,
- tablice multimedialne,
- meble,
- estetyczne fototapety,
- rośliny doniczkowe.

Nowe ogródki dydaktyczne
Dzięki środkom finansowym Funduszu oraz zorganizowanym Konkursie "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach" województwo łódzkie wzbogaciło się o kolejne ogródki dydaktyczne.
Celem Konkursu było wyłonienie najlepszych projektów polegających na zagospodarowaniu terenów przyszkolnych i przedszkolnych i utworzenia tam ogródków na potrzeby prowadzenia zajęć z edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

Wśród nowo otwartych ogródków znalazły się m.in.:
- ogródek dydaktyczny w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach (oddział w Niedzyszynie) - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 30.600 złotych,
- ogródek dydaktyczny "Faliste zakątki" w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach- kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 24.705 złotych,
- ogródek dydaktyczny w Szkole Podstawowej im. Ks. Józefa Baranowicza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szczercowie - kwota dotacji ze środków Funduszu wyniosła 35.000 złotych.

Środki WFOŚiGW w Łodzi zostały m.in. przeznaczone na:
- sadzonki roślin wieloletnich,
- nasiona trawy, warzyw i ziół,
- przygotowanie gruntu pod nasadzenia,
- zakup ziemi, żwiru, kory, torfu,
- prace pielęgnacyjne,
- wykonanie i zakup tablic dydaktycznych,
- zakup i montaż systemów nawadniania.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podczas uroczystości otwarcia nowych ekopracowni oraz ogródków dydaktycznych w szkołach i przedszkolach reprezentowany był przez Zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi - Pana Andrzeja Czaplę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie