Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala prezydent Łodzi z okazji Dnia Nauczyciela. 43 nagrodzonych wyróżnieniem po 8 tys. zł. Zobacz zdjęcia

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Krzysztof Szymczak
Krzysztof Szymczak
Po 8 tys. zł nagrody prezydent Łodzi trafiło w piątek (15 października) od Hanny Zdanowskiej do 43 pracowników miejskiej oświaty z okazji czwartkowego Dnia Nauczyciela
Po 8 tys. zł nagrody prezydent Łodzi trafiło w piątek (15 października) od Hanny Zdanowskiej do 43 pracowników miejskiej oświaty z okazji czwartkowego Dnia Nauczyciela Krzysztof Szymczak
Po 8 tys. zł nagrody prezydent Łodzi trafiło w piątek (15 października) od Hanny Zdanowskiej do 43 pracowników miejskiej oświaty z okazji czwartkowego Dnia Nauczyciela. Mimo świątecznej atmosfery, gospodyni uroczystości wpadała w pesymizm. Mówiła m.in., że nie jest w stanie przewidzieć, czy przyzna takie nagrody w następnym roku – nawiązując do tzw. Polskiego Ładu (samorządowcy opozycyjni wobec rządu wyliczają, iż kryjąca się pod tą nazwą reforma finansów znacznie obniży dochody gmin i powiatów).

„Nie jestem w stanie powiedzieć, czy nagrody w kolejnych latach będę państwu przyznawać, choć one państwu przysługują” – mówiła w piątek prezydent do wyróżnionych w 2021 r. (powołanie specjalnego funduszu na nagrody dla pracowników oświaty to obowiązek każdego samorządu, wynikający z przepisów Karty Nauczyciela).

W piątek Hanna Zdanowska nagrodziła 43 nauczycieli w tym dyrektorów swoim wyróżnieniem drugiego stopnia – czyli kwotą 8 tys. zł. (przed rokiem cieszyło się z niego 118 pracowników miejskiej oświaty, w 2020 r. była też jedna nagroda pierwszego stopnia: 10 tys. zł).

Końcówka tygodnia to również szkolne gale z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bo także dyrektorzy tworzą wewnątrzszkolne fundusze na nagrody i przyznają z nich własne wyróżnienia (to zwykle kwoty od kilkuset zł do tysiąca zł). Jednak w przypadku dużej części łódzkich placówek przelewy na ten cel z magistratu nie przyszły na konta szkół przed 14 października – zatem szefowie nie zdążyli przelać pieniędzy nagrodzonym, zanim ściskali ich dłonie na szkolnych galach. W piątek dyrektorzy, z którymi rozmawialiśmy, sprecyzowali, że po interwencjach w urzędzie miasta jego pracownicy wzięli się za wysyłanie brakujących przelewów.

Swoje nagrody z okazji Dnia Nauczyciela przyznał także łódzki kurator oświaty, czyli obecnie Waldemar Flajszer. W 2021 r. takich wyróżnień w naszym województwie było 72 – po 6,4 tys. zł – ponadto kurator przekazał nagrody ministra edukacji, czyli aktualnie Przemysława Czarnka: po 7,5 tys. otrzymało 17 reprezentantów oświaty z Łódzkiego.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki