Gimnazjalistki garną się do piłki nożnej [ZDJĘCIA]

Piłka nożna kobiet zdobywa coraz większe zainteresowanie i popularność. Kolejnym dowodem na to jest duże zainteresowanie, jakim cieszył się turniej piłki nożnej dla dziewcząt o puchar Prezydent Miasta Łodzi, zorganizowany przez UKS SMS Łodź.

W turnieju grały dziewczęta z klas gimnazjalnych województwa łódzkiego. Po zaciętej grze stojącej na dobrym poziomie pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum ZSO w Opocznie, które pokonało w finale GM 32 z Łodzi 7:0.

W meczu o III miejsce Gimnazjum z Zygier pokonało 4:0 GM nr 6 z Łodzi.

Kolejne miejsca zajęły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych z Łodzi: 34, 16, 25, 38, 39, 48, 19, 43 i 14. Najlepsze zespoły nagrodzono pucharami, plecakami i koszulkami sportowymi.

Nauczyciele i opiekunowie również otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki sportowe. Nagrody wręczali dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Ryszard Kaliński oraz prezes UKS SMS Łodź Janusz Matusiak.

Najlepsze dziewczęta, zauroczone obiektami i atmosferą przy ul. Milionowej w Łodzi, zgłosiły akces do nowopowstającej klasy licealnej piłki nożnej dziewcząt w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.