GKS - WIDZEW RELACJA LIVE 12.07.20. Kaczmarek: To najważniejszy mecz sezonu! Zapraszamy: relacja na żywo z meczu GKS Katowice - Widzew Łódź

GKS - Widzew: relacja na żywo. W niedzielę, 12 lipca, Widzew Łódź jedzie do Katowic, by zagrać z tamtejszym GKS. Czy fatalna passa łodzian wreszcie się zakończy? Czy uda się zachować szanse w walce o bezpośredni awans do I ligi? Jak zespół poprowadzi trener, skreślany już przez wielu komentatorów? Wszyscy kibice Widzewa czekają z niecierpliwością, by poznać odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy na relację na żywo z meczu GKS Katowice - Widzew Łódź. Już wkrótce wszystko będzie jasne! Początek meczu o godz. 13.05.

GKS - WIDZEW. RELACJA NA ŻYWO

NACIŚNIJ F5, BY ODŚWIEŻYĆ STRONĘ

GKS KATOWICE1
WIDZEW ŁÓDŹ1

To był bardzo dobry i ciekawy mecz. Obie drużyny nieprzypadkowo plasują się w czołówce tabeli. Ten punkt może zdecydować o bezpośrednim awansie Widzewa. Łodzianie mieli więcej okazji, ale dwie ostatnie akcje przeprowadzili gospodarze i byli blisko strzelenia zwycięskiego gola. Uratował łodzian Rudol i Pawłowski. W sumie sprawiedliwy remis.
Koniec meczu: GKS - Widzew 1:1
90+3 min. - Michalski faulowany, Tanżyna przewrotką wybił piłkę sprzed bramki Widzewa
90+3 min. - Wolsztyński wywalczył róg
90+1 min. - Wolsztyński na boisku w miejsce Radwańskiego
90 min. - Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty
89 min. - Pawłowski uratował Widzew. Urynowicz strzelił silnie, bramkarz Widzewa obronił
88 min. - Ojamaa fauluje rywala przy linii środkowej
87 min. - Robak wywalczył róg dla Widzewa. Gospodarze wybijają piłkę
86 min. - Nieudana akcja GKS. Piłkę wprowadza do gry Pawłowski
85 min. - Radwański do Robaka, ten był sam na sam, ale strzelił lewą nogą obok słupka. To powinien być gol dla Widzewa
84 min. - Gąsior ukarany żółtą kartką, strzelał Michalski niecelnie
83 min. - Ależ szczęście Widzewa. Stefanowicz z 14 metrów trafił w Rudola, który chował ręce, by nie było karnego. Za chwilę piłkę odbił Pawłowski.
81 min. - Możdżeń strzelał zza pola karnego, za wysoko. Widzew przeważa
79 min. - Radwański po wolnym wrzucił piłkę, Mrozek łapie. Rudol uderzony przez bramkarza GKS wpadł do bramki i długo leżał na murawie
78 min. - Znów zaatakował Gutowski, podał do Radwańskiego, jednak piłkę pp strzale Radwańskiego złapał Mrozek
77 min. - Możdżeń strzelał z 30 metrów, ale za słabo i Mrozek łapie piłkę
76 min. - Druga zmiana w GKS, za Pavlasa wchodzi Urynowicz
76 min. - Dobry pomysł Gutowskiego, strzał zza narożnika pola karnego, pół metra za wysoko
75 min. - Zmiana w GKS. Rogalski na boisku
75 min. - Kibice domagają się karnego dla GKS, kontrę Widzewa przerywa faulem Pavlas i dostaje żółtą kartkę
74 min. - Gąsior faulowany w polu karnym Widzewa, sędzia puścił grę, Janiszewski tuż obok
72 min. - Kordas wyjaśnia sytuację pod bramką Widzewa
72 min. - Groźnie pod bramką Widzewa, ale był spalony
71 min. - Kordas wybił piłkę na róg
70 min. - Za długie podanie Błąda, GKS się myli
68 min. - Znów piąstkuje Pawłowski, dobitka wysoko ponad bramką Widzewa
67 min. - zmiana w Widzewie Możdżeń za Poczobuta
65 min. - Pawłowski ofiarnie piąstkuje piłkę
64 min. - Pawłowski łapie wrzutkę i szybko uruchamia kolejny atak. Widzew chce wygrać
63 min. - Wolny dla GKS z odległości 30 metrów. Dobrze ustawiony Radwański
61 min. - Doskonałe dośrodkowanie Kosakiewicza, Robak znalazł się w idealnej sytuacji, ale strzelił głową prosto w bramkarza. To powinien być gol dla Widzewa
59 min. - Radwański faulowany w środku, sędzia nie reaguje
58 min. - Trener Marcin Kaczmarek uspokaja piłkarzy Widzewa. Gramy swoje
57 min. GOL DLA WIDZEWA. Tanżyna głową po dobrej wrzutce Kosakiewicza z rogu. Obrońca Widzewa wyprzedził bramkarza GKS. GKS - Widzew 1:1
57 min. - Wrzutka Kosakiewicza, róg dla Widzewa
56 min - Szkoleniowiec GKS Rafał Górak też otrzymał żółtą kartkę
55 min. - Janiszewski ukarany żółtą kartką za faul z tyłu ma Ojamie
53 min. - Radwański faulowany w środku. Nieudana wrzutka Kordasa, łapie Mrozek
50 min. - Gutowski zatrzymany w polu karnym GKS, poprawka Kordasa zablokowana
49 min. - Robak do Kosakiewicza, zablokowany strzał tego drugiego
48 min. - Pawłowski wypiąstkował piłkę sprzed własnej bramki
47 min. - Faul Gutowskiego w środku
46 min. - Początek drugiej połowy. Widzew bez zmian
45 min. - Koniec pierwszej połowy. Widzew miał więcej dogodnych okazji, ale ich nie wykorzystał. GKS miał jedną dobrą akcję i prowadzi 1:0
44 min. - Gąsior do Kordasa, dobre dośrodkowanie do Ojamy, ale Estończyk zamiast strzelił z całej siły, podał piłkę bramkarzowi
43 min. - Gutowski do Ojamy, gospodarze wybili na róg. Piłkę przejęli katowiczanie
41 min. - Gospodarze wybili piłkę, Radwański z autu poza boisko. Łodzianie się śpieszą, ale popełniają błędy
40 min. - Widzew atakuje, róg dla łodzian
37 min. - Gutowski podawał wszerz bramki, ale golkiper GKS złapał piłkę
37 min. - Ojamaa stracił piłkę pod bramką GKS, nastąpiła kontra gospodarzy, interweniował Kordas
35 min. - Piękny strzał Kosakiewicza zza pola karnego, minimalnie obok słupka
35 min. - Tanżyna przechwycił groźne podanie gospodarzy
33 min. - Robak strzelał głową ponad bramką GKS
Błąd odebrał piłkę widzewiakom w środku boiska, popędził na bramkę łodzian, nie zatrzymał go Rudol, piłka trafiła do Kiebzaka, który zmylił Tanżynę i Poczobuta i z kilkunastu metrów strzelił płasko do siatki. GKS - Widzew 1:0
30 min. GOL DLA GKS
29 min. - Ojamaa faulował rywala w jego polu karnym
26 min. - dobre dośrodkowanie Kosakiewicza, nikt nie sięgnął piłki, która przeleciała przed bramką GKS
26 min. - Radwański wywalczył róg
23 min. - Rudol ukarany żółtą kartką
22 min. - Robak strzelał z narożnika pola karnego, piłka zablokowana padła łupem bramkarza GKS
21 min. - Poczobut ukarany żółtą kartką z faul
19 min. - Groźne akcje Widzewa, niestety Robak nie doszedł do pozycji strzeleckiej
17 min. - Gąsior nie doszedł do główki, faulowany Radwański w środku pola
16 min. - GKS długo rozgrywa piłkę, Widzew czeka na kontrę
14 min. - atak Gutowskiego, ale za długie dośrodkowanie przeleciało nad polem karnym gospodarzy
12 min. - po wrzutce Tanżyna uprzedził bramkarza, ale wywalczył tylko róg. Po dośrodkowaniu Kosakiewicza strzelał głową Robak, minimalnie obok słupka
11 min. - Stefanowicz ostro faulował Gąsiora w środku pola
10 min. - Zbyt długie dośrodkowanie gospodarzy z rogu
9 min. - Widzew nie może przeprowadzić składnej akcji
6 min. - po wrzutce z wolnego, widzewiacy wybili piłkę na róg. GKS zamknął łodzian na ich połowie
4 min. - Robak strzelał na bramkę gospodarzy, trafił w plecy Jędrycha
4 min. - Z linii pola karnego strzelał Gutowski, łapie Mrozek
3 min. - Radwański faulowany w polu karnym Widzewa
3 min. - Róg dla GKS. Zablokowana wrzutka i aut dla gospodarzy
2 min. - Pierwszy atak Widzewa, Radwański zatrzymany
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy
Godz. 13:03 - Za chwilę rozpocznie się mecz

Godz. 12:59 - Mecz z trybun oglądają: prezes Martyna Pajączek, dyrektor sportowy Rafał Pawlak oraz były piłkarz Widzewa i GKS Katowice Marek Koniarek.

Godz. 12:57 - Piłkarze już zakończyli rozgrzewkę, zaraz pojawią się na murawie

Godz. 12:55 - Widzewiacy zagrają w czerwonych strojach, katowiczanie w swoich tradycyjnych żółto-czarnych

Godz. 12:50 - Po tym meczu pozostaną jeszcze trzy kolejki: w środę 15 lipca Widzew zagra w Łodzi ze Stalą Stalowa Wola (wygrała z Elaną 5:1), 19 lipca Widzew zagra w Rzeszowie z Resovią, a 25 lipca w Łodzi ze Zniczem Pruszków. Oby nie doszło do baraży.

Godz. 12:45 - Nie musimy przypominać, jak ważny to mecz dla szkoleniowca Widzewa Marcina Kaczmarka. Co prawda, prezes Martyna Pajączek zapewniła o poparciu trenera, ale jeśli nie będzie korzystnego wyniku w Katowicach, znów wybuchnie ogólnonarodowa debata dotycząca zmiany trenera

Godz. 12:35 - Trener Rafał Górak w porównaniu z poprzednim meczem GKS z Elaną (2:1) dokonał tylko jednej zmiany. Pauzującego za kartki Arkadiusza Woźniaka zastąpił Rosjanin Danian Pavlas.

Godz. 12:30 - Skład GKS: 1. Bartosz Mrozek - 13. Kacper Michalski, 3. Grzegorz Janiszewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Grzegorz Rogala, 24. Szymon Kiebzak, 8. Maciej Stefanowicz, 17. Michał Gałecki, 11. Adrian Błąd, 19. Piotr Kurbiel, 27. Danian Pavlas. Rezerwowi: 12. Szymon Frankowski, 6. Jakub Habusta, 14. Marcin Urynowicz, 20. Patryk Grychtolik, 21. Zbigniew Wojciechowski, 26. Patryk Szwedzik, 28. Maciej Dampc, 29. Dawid Rogalski, 32. Radek Dejmek.

Godz. 12:24 - Bez Mateusza Możdżenia Widzew grał tylko raz - 3 czerwca 2020 roku w pierwszym meczu po restarcie przegraliśmy ze Skrą 1:2, a pomocnik pauzował po czterech żółtych kartkach. Od tamtego czasu Możdżeń nie może wrócić do dawnej formy

Godz. 12:17 - Sędzią meczu jest Szymon Lizak (Poznań).

Godz. 12:12 - A zatem trener Marcin Kaczmarek zmienił skład. Posadził na ławce Mateusza Możdżenia i co przewidywaliśmy Rafała Wolsztyńskiego. W ich miejsce grają: Bartłomiej Poczobut i Adam Radwański

Godz. 12:05 - Wiemy, w jakim składzie zagra Widzew: Wojciech Pawłowski (nr 24) - Łukasz Kosakiewicz (23), Daniel Tanżyna (27), Sebastian Rudol (4), Kornel Kordas (37), Henrik Ojamaa (7), Bartłomiej Poczobut (16), Marcel Gąsior (5), Adam Radwański (8), Konrad Gutowski (14), Marcin Robak (9).
Rezerwowi: Patryk Wolański (21), Marcel Pięczek (6), Rafał Wolsztyński (10), Robert Prochownik (17), Daniel Mąka (18), Christopher Mandiangu (20), Łukasz Turzyniecki (25), Mateusz Możdzeń (30), Hubert Wołąkiewicz (85).

Godz. 11.47 - Codziennie od czasu zakończenia izolacji szukamy odpowiedzi na pytania o to, co powoduje wszystkie nasze dotychczasowe problemy. Teoria jest jednak inna niż praktyka, dlatego mam nadzieję, że w niedzielę uda nam się odciąć od tego, co za nami i skoncentrować się na meczu z GKS-em - mówił w piątek trener Kaczmarek.

Czy widzewiakom uda się wreszcie przełamać?

Godz. 10.47 O tym, że stawka meczu GKS - Widzew jest wysoka, nie trzeba nikomu mówić. Jednak po wczorajszych meczach drugiej ligi, stała się jeszcze wyższa. Górnik Łęczna przegrał z Pogonią Siedlce, wobec czego Widzew - jeśli rzecz jasna wygra z GKS - ma szansę wrócić na pozycję lidera.

Jeszcze parę lat temu, niedzielny mecz w Katowicach mógłby być rozgrywany w Ekstraklasie. Dwie dawne potęgi spotykają się jednak w II lidze i rywalizują o najwyższą stawkę - awans na zaplecze Ekstraklasy. Jaki będzie wynik tego pojedynku?

Kilka miesięcy temu, wydawało się, że Widzew Łódź pewnie idzie po awans. Ostatnie mecze jednak pokazały, że w sporcie nie ma nic pewnego. Zaskakująco słabe mecze, w momencie, gdy najbardziej potrzebne były zwycięstwa, bezradność trenera i wściekłość kibiców... Fani zespołu z al. Piłsudskiego są jednak gotowi zapomnieć o tym wszystkim gdy ich ukochany klub awansuje wreszcie do pierwszej ligi.

Śledźcie z nami relację z meczu GKS Katowice - Widzew Łódź na żywo. Piszcie w komentarzach, co sądzicie o grze obu drużyn. Bądźcie z nami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, by poznać składy i ciekawostki związane z tym spotkaniem.