Godson właśnie rozpoczął kampanię wyborczą...

  Godson właśnie rozpoczął kampanię wyborczą...

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  John Godson miał być sympatyczną maskotką Platformy Obywatelskiej. Miły, zawsze uśmiechnięty, a przede wszystkim czarnoskóry polityk skupiał uwagę publiczności i zaświadczał o tolerancji i otwartości Platformy, co cynicznie przed Euro 2012 wykorzystał sam premier.
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Ale z czasem okazało się, że maskotka ma swoje poglądy i to aż nazbyt pasujące do szablonu "konserwatywne wartości i liberalna gospodarka".

  Nazbyt, bo Godson hołdował konserwatywnym wartościom nie na pokaz. Widziano w nim wcześniej politycznego naiwniaka, który często zmieniał zdanie. Teraz twierdzi, że nie zmieni i z Platformy odchodzi na serio. Cóż, z jednej strony można powiedzieć, że to spora odwaga, bo z rządzącej partii, choć ona tonie, odchodzi mało kto.

  Stare polityczne wygi powiedzą, że odszedł zbyt wcześnie, bo statek zwany partią opuszcza się pół roku przed wyborami, żeby wyborcy dobrze zapamiętali. Z drugiej widać, że Godson rzeczywiście do PO już nie pasuje, i może lepiej opuścić ten statek zanim on utonie i wskoczyć na swój własny.

  Do wyborów parlamentarnych jeszcze dwa lata, ale Godson zdaje się mierzy w inne, te samorządowe w Łodzi. Moim skromnym zdaniem opuszczając PO właśnie rozpoczął kampanię na prezydenta Łodzi. Jeśli przegra, to nic wielkiego, bo i bez PO może zostać w polityce. Mamy przecież jednomandatową ordynację w wyborach do Senatu.

  Marcin Darda

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo