Jacek Kmiecik
Gol Roberta Lewandowskiego w 83. minucie meczu Polska – Wyspy Owcze (2:0) został nominowany do bramki kolejki eliminacji Euro 2024 UEFA.tv
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski rywalizuje z głównym bohaterem reprezentacji Albanii w meczu z Czechami Nedim Bajrami o miano gola rundy kwalifikacji Euro 2024, według Europejskiej Unii Związków Piłkarskich (UEFA), co dodaje piknaterii dzisiejszej rywalizacji Biało-Czerwonych z „Czerwonymi i Czarnymi” na Arenie Narodowej „Air Albania” w Tiranie.

Gol Roberta Lewandowskiego strzelony w 83. minucie meczu Polska – Wyspy Owcze (2:0) został nominowany do bramki poprzedniej rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy 2024 w Niemczech.

Majestatyczne techniczne trafienie Lewandowskiego

Majestatyczne techniczne uderzenie „Lewego” zawieszające piłkę nad nogami dwóch bezradnych defensorów Faroe oraz interweniującym golkiperem Mattiasem Lamhauge, skierowane w dalsze okienko bramki Owczarzy, konkuruje o miano najładniejszego gola z trafieniami pomocnika Sandro Wolfingera z Liechtensteinu z meczu z Bośnią i Hercegowiną (1:2), defensywnego środkowego Aureliena Tchouameniego z Francji ze spotkania z Irlandią (2:0) oraz albańskiego skrzydłowego Nedima Bajramiego z występu przeciwko Czechom (1:1) w Pradze.

Rywalizacja polsko-albańska Lewandowskiego z Bajramim o gola kolejki eliminacji Euro 2024 dadaje dodatkowego smaczku dzisiejszej rywalizacji obu reprezentacji na Arenie Kombëtare (Narodowej), nazwanej od miana sponsora „Air Albania” o gdzinie 20.45 w Tiranie.

Trzecia nominacja z rzędu bramki Albańczyków

Albańska „Panorama Sport” podkreśla, że to już trzecia z rzędu nominacja albańskiego piłkarza do tytułu najlepszej bramki rundy kwalifikacji Euro 2024, po fantastycznych trafieniach napastnika południowokoreańskiego Gwangju Jasira Asana w meczu z Mołdawią (2:0) oraz pomocnika Interu Mediolan Kristjana Asllaniego w spotkaniu z Wyspami Owczymi (3:1). W dwóch poprzednich obej Albańczycy okazali się zwycięzcami.

Gol Nedima Bajramiego w spotkaniu Czechy – Albania (1:1) znalazł się wśród nominowanych do miana bramki rundy kwalifikacji Euro 2024 panorama.com.al

24-letni pomocnik Sassuolo, Bajrami, w każdym ostatniach trzech meczach reprezentacji Albanii w eliminacjach Euro 2024 z Mołdawią, Wyspami Owczymi i Czechami zdobył po bramce.