Gorzkie słowa podczas pożegnania komendanta powiatowego PSP...

  Gorzkie słowa podczas pożegnania komendanta powiatowego PSP w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jacek Szeligowski w straży pożarnej pracuje od 31 lat
  1/92
  przejdź do galerii

  Jacek Szeligowski w straży pożarnej pracuje od 31 lat ©Rafał Klepczarek

  Jacek Szeligowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu w piątek (28 września) oficjalnie przeszedł na emeryturę. Jarosław Wlazłowski, komendant wojewódzki PSP w Łodzi na jego tymczasowego następcę wyznaczył Arkadiusza Makowskiego, który do tej pory był zastępcą mieszkańca powiatu brzezińskiego.
  Zdanie obowiązków służbowych oraz pożegnanie Jacka Szeligowskiego miało miejsce w sali barokowej Muzeum w Łowiczu. Pojawiło się tam wielu zaproszonych gości oraz przyjaciół komendanta PSP w Łowiczu, który miejscową jednostką dowodził w latach 2012 – 2018.

  Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli druhów, samorządów, służb mundurowych oraz firm i instytucji, z którymi na co dzień współpracował Jacek Szeligowski. W pożegnaniu wzięli udział także jego najbliżsi: rodzice, żona oraz trzy córki.

  Pod adresem odchodzącego na emeryturę komendanta padło wiele ciepłych słów. Wyrazicielem opinii zebranych był komendant Wlazłowski, który stwierdził, że praca z Jackiem Szeligowski to prawdziwa przyjemność.

  W pełnym emocji przemówieniu Jacek Szeligowski odniósł się do swojej trudnej pracy w PSP w Łowiczu. - Problemy rozpoczęły się tuż po objęciu przeze mnie stanowiska komendanta powiatowego PSP w Łowiczu i trwają do dziś – powiedział Jacek Szligowski do licznie zebranych gości. – Trwało to 6 lat i 7 miesięcy i sam się zastanawiam, jak wytrzymałem to obciążenie.

  Były już komendant PSP w Łowiczu stwierdził, że przyszło mu się zmierzyć z działalnością kilku „pseudostrażaków, w tym emerytów pożarnictwa ukrywających się w zarządach związków zawodowych”. Zdaniem Szeligowskiego ta grupa od 2000 roku ma jeden cel – bezwzględnie podporządkować sobie każdego komendanta powiatowego.

  - Ratowanie życia, zdrowia i mienia drugiego człowieka dla tych strażaków było i jest sprawą podrzędną – mówi mieszkaniec powiatu łowickiego. – Ta postawa strażaków doprowadziła do odejścia ze służby pięciu komendantów, moich poprzedników.

  Emerytowany komendant przypomniał, że od początku służby w Łowiczu został zarzucony ogromem pism, anonimów, skarg do organów ścigania, a nawet poddano go badaniu alkomatem przez policję, którą wezwał jego podwładny.

  Strażak uważa, iż głównym celem tej grupy było „poskromić i podporządkować sobie Szeligowskiego”. Najtrudniejszy był jednak dla 50-latka początek 2014 roku, gdy dwukrotnie nieznani sprawcy próbowali złamać jego „strażacką postawę”. Te trudne chwile przeżył dzięki rodzicom, którzy „pilnowali domu, żony i córek”.

  Jacek Szeligowski nawiązał także do ostatniej akcji " anonimowych pseudostrażaków", którzy pod osłoną nocy na ogrodzeniu PSP w Łowiczu umieścili dwa bannery.

  Arkadiusz Makowski może szefować PSP w Łowiczu do 30 listopada bieżącego roku. Po tym terminie komendant wojewódzki PSP W Łodzi wskaże osobę, która będzie "stałym" szefem łowickiej jednostki straży pożarnej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biedni strazacy

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Przez tyle lat maltretowal i upokazal strażaków. I oni na to pozwolili w Łowiczu? Nieprawdopodobne!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gadać to on potrafi

  BoTak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Szeligowski - bohaterski obrońca ludzi i mienia. Taaa... lekceważenie, szantaż, groźby i totalny brak szacunku dla ludzi, dla prawa, dla zasad. Ale cóż teraz pora na coś na kształt kariery w...rozwiń całość

  Szeligowski - bohaterski obrońca ludzi i mienia. Taaa... lekceważenie, szantaż, groźby i totalny brak szacunku dla ludzi, dla prawa, dla zasad. Ale cóż teraz pora na coś na kształt kariery w polityce, gość potrafi dużo gadać, a czy mądrze... kto uważnie słucha ten sam oceni.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A taki był pewny siebie gdy obejmował stanowisko !

  Znajoma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Pewny siebie, lekceważący poprzedników, zarozumiały. On szybko miał pokazać jak sobie poradzi na tym stanowisku, w tej straży, cha, cha. Biedaczysko !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biedni strazacy

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Byl 6 lat i 7 miesiecy i nic nie zrobil. To niemozliwe. Na inych forach pisza ze zrobił budynek kupił samochody ochotników wyszkolil. To zrobil coś czy nie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozliczymy takich kmiotków i tych z PiS

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Koniec tej chorej władzy jest bliski.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dorobi sobie na pełnym etacie

  Ajc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Były komendant straży z Koluszek miał taką uniwersalną wiedzę, że do emerytury dorabia sobie na pełnym etacie jako z-ca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi - dzięki organowi...rozwiń całość

  Były komendant straży z Koluszek miał taką uniwersalną wiedzę, że do emerytury dorabia sobie na pełnym etacie jako z-ca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi - dzięki organowi nadrzędnemu tj. Urzędowi Miasta Łodzi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...tak to jest wejść w stare układy prostego, małorolnego chłopstwa

  facet się nie dał i chwała mu za to! brawa!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3  jak znam takie prymitywne układy, to mogli chcieć mu nawet dom spalić z rodziną włącznie... .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W temacie

  Zgredzik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Chciałbyś by cię traktowano jak śmiecia .Bo takie przypadki są znane nie tylko w PSP ale i ogólnie jak tak lubisz to powodzenia .Chyba że jesteś lub byłeś z pionu kierowniczego to wiele wyjaśnia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co ty wieszw temacie

  Zgredzik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Więc nie pitol

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie płacz kupie ci chechłacz

  Zgredzik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

  To jest właśnie moc silnych i dobrze działających , sprawnych Związków Zawodowych które nie pozwalają na sobiepaństwo komendantów .To też związki w służbach mundurowych w poważnych sprawach...rozwiń całość

  To jest właśnie moc silnych i dobrze działających , sprawnych Związków Zawodowych które nie pozwalają na sobiepaństwo komendantów .To też związki w służbach mundurowych w poważnych sprawach umieją się połączyć by walczyć z łamaniem praw pracowniczych . Pozostaje mi życzyć by tak sprawne związki funkcjonowały w każdym zakładzie pracy . Skoro podwładny wezwał Policje z alkomatem to jak musiał zachowywać się komendant . Dla Vip bohater dla strażaków menda.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zgredzik idiota

  Ochotnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Zgredzik o czym ty piszesz, w zwiazkach to sami debilie i ktetyni a szczegolnie w Łowiczu. Tam nie ma normalnych ludzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Menda to ty jesteś, Szeligowski zrobił porzadek w tym posranym ksiestwie

  Ochotnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Menda to ty jesteś, Szeligowski zrobił porzadek w tym posranym ksiestwie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo PiS !!! CBA i Policja!!!

  mietek! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  Jacek nie płacz.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Placz

  Czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  To wy placzecie że ten szeligowski był be. A on wreszcie pokazał co jesteście warci dla psp

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo