Grand Prix Polski WPA. Zawody w wyciskaniu sztangi w łódzkim Pałacu Młodzieży [ZDJĘCIA]

mar
Grand Prix Polski WPA w wyciskaniu sztangi leżąc odbyło się w sobotę w łódzkim Pałacu Młodzieży przy ul. Wyszyńskiego. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata WPA, które odbędą się w Lutsku (Ukraina) w dniach 14-17 maja 2015 roku.

Zdecydowanym zwycięzcą zawodów i siłaczy został Dominik Skrzyński z klubu Tytan Team. Wygrał i poprawił rekord świata o 20 kg. Drugi był Robert Wrzawiński (Tytan Team). Trzeci w klasyfikacji Robert Cyrwus zaliczył największy ciężar bez specjalistycznego sprzętu, czyli też rekord świata - 260 kg.

Największy ciężar w Polsce w specjalistycznych koszulach podniósł Grzegorz Wałga. Ten zawodnik na tych zawodach zaliczył aż 325 kg. To jest coś niesamowitego!

Najlepszą drużyną Grand Prix został Tytan Team Łódź w specjalistycznych koszulkach został Tytan Team Cieszyn.

Najlepszą drużyną w VI mistrzostwach Polski młodzieży do lat 19 w wyciskaniu sztangi leżąc został Tytan Team Pałac Młodzieży Łódź, drugie miejsce - Młodzieżowy Dom Kultury Tomaszów Mazowiecki, 3. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 3 w Łodzi.

W grudniu w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Europy federacji WPA. Przez dwa dni najlepsi europejscy zawodnicy będą rywalizować w martwym ciągu i wyciskaniu sztangi.