Grot Budowlani - Miluza 3:1. Łodzianki bliżej Ligi Mistrzyń

Femke Stoltenborg (nr 12) przeciwko siatkarkom z Miluzy. Kibice licznie zgromadzeni w Sport Arenie w Łodzi obejrzeli bardzo emocjonujący mecz o awans do Ligi Mistrzyń CEV
Hala Sport Arena unosiła się wczoraj nad całą Łodzią. Wewnątrz nowego obiektu było tak wiele emocji i dramaturgii. W pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń siatkarki Grot Budowlanych Łódź podejmowały lidera ligi francuskiej ASPTT Miluza.

W pierwszym secie meczu po bardzo wyrównanej walce podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały 27:25.
W drugim secie prowadziła drużyna gości, ale łodzianki broniły setbole – 25:25, 26:26, 27:27. Sportowy, siatkarski thriller. Później nasze wspaniałe dziewczęta wyszły na prowadzenie 28:27 i za pierwszą swoją piłką setową wygrały 29:27.

Coś niebywałego. Trzeciego seta łodzianki również zaczęły dobrze od prowadzenia 2:0 i 4:2, ale francuski zespół to wysoka europejska półka i nie zamierzał się poddawać. Wyszedł na prowadzenie 11:9, później 15:13. Łodzianki nie mogły dogonić rywalek, które przeważały 22:19, 23:20. I taka przewaga utrzymała się do końca seta – 25:22 wygrały siatkarki z Miluzy.

Na więcej francuskiej drużynie Grot Budowlani nie pozwolili. Łodzianki pewnie prowadziły w czwartym secie, wygrały 25:17 i wywalczyły całkiem niezłą zaliczkę przed meczem rewanżowym 13 listopada o 20. Łodzianki muszą wygrać minimum dwa sety i zapewnią sobie awans do fazy grupowej. Zmierzą się w niej z Novarą, RC Cannes i Minczanką Mińsk.