Grot Budowlani - Novara 0:3. Szansa na awans jest. Może pomogą Chemik i ŁKS Commercecon

Trener Błażej Krzyształowicz nie miał pola manewru, kłopoty kadrowe dotknęły drużynę Grot Budowlanych Krzysztof Szymczak
Siatkarki Grot Budowlanych zachowały szansę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, ale we wtorek mierzyły się z niepokonanymi zawodniczkami z Novary. Włoski zespół we wcześniejszych meczach nie stracił nawet seta. Nie stracił też w Łodzi.

Do drużyny wróciła już rozgrywająca Femke Stoltenborg. Nadal jednak nie mogą występować Agata Babicz i Julia Twardowska. Nie może też grać Magdalena Stysiak, bo do zespołu trafiła po zgłoszeniu zawodniczek do rozgrywek.

Pierwszy set zdecydowanie należał do zespołu gości. Ważne punkty blokiem zdobyła Jovana Brakocević i nasz zespół przegrywał tylko 18:20. Końcówka należała jednak do włoskiej ekipy.

Bardzo dobrze wystartowały nasze siatkarki do drugiej odsłony meczu. Wyszły na prowadzenie 4:1. Niestety, podrażnione rywalki pokazały, że są doskonałą drużyną i nie jest przypadkiem, że kandydują do zwycięstwa w całej Lidze Mistrzyń. Szybko uzyskały przewagę 16:7. Trener Błażej Krzyształowicz nie miał dużego pola manewru. Wprowadził na rozegranie Ewelinę Tobiasz, a na przyjęcie młodziutką Justynę Kędziorę. Trzeba pochwalić dublerki za grę bez kompleksów, która będzie procentowała w przyszłości. Na pokonanie tak silnej drużyny, jak Novara jeszcze jest za wcześnie.

Trudno było liczyć na przełamanie łódzkiej drużyny w trzecim secie. Włoski zespół był nie do zatrzymania i kłopoty z nim będą miały nie takie drużyny, jak Grot Budowlani. Teraz trzeba pokonać w Mińsku Minczankę i liczyć punkty innym wicemistrzom. Wyprzedzimy na pewno Dynamo Kazań (ma 3 wygrane i 8 punktów oraz mecz z niepokonanym Eczacibasi, który przegra). Stuttgart jest poza zasięgiem, a w wyprzedzeniu Conegliano lub Dynamo Moskwa mogą pomóc Chemik Police i ŁKS Commercecon.

Grupa C
Grot Budowlani Łódź - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (19:25, 16:25, 11:25)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 4, Joavana Brakocević 10, Gabriela Polańska 7, Jaroslava Pencova 5, Anna Bączyńska 4, Oliwia Urban, Maria Stenzel (l) oraz Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz, Justyna Kędziora 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

21.02: Minczanka - Cannes (19).
1.Novara155-015-0
2.Grot Budowlani Łódź83-29-8
3.Cannes41-35-9
4.Minczanka Mińsk00-40-12
26.02: Minczanka Mińsk - Grot Budowlani (20), Novara - Cannes (20.30).

Teraz przed Grot Budowlanymi derby Łodzi, 17.30 w sobotę w Sport Arenie.