Grzegorz Schreiber marszałkiem województwa łódzkiego. Wybory...

  Grzegorz Schreiber marszałkiem województwa łódzkiego. Wybory zarządu województwa łódzkiego i prezydium sejmiku [RELACJA LIVE]

  md

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  O godz. 14 w czwartek 22 listopada rozpoczęła się pierwsza sesja łódzkiego sejmiku w kadencji 2018 - 2023. W planie m.in. zaprzysiężenie radnych, wybory prezydium sejmiku, ale po nich program sesji powinien zostać rozszerzony o wybór marszałka i zarządu województwa.
  Wybory zarządu województwa łódzkiego i prezydium sejmiku
  1/45

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Sesja może być wyjątkowo emocjonująca, ponieważ wybory z przewagą jednego mandatu wygrało PiS, oznacza, że koalicja PO-PSL po dwunastu latach pożegna się z władzą. Trwają jednak spekulacje, czy w klubie PiS nie dojdzie do buntu kilkorga radnych związanych ze zgierskim posłem Markiem Matuszewskim. We wtorek Matuszewskiego w prawach członka partii i klubu zawiesił prezes Jarosław Kaczyński. Przez całą zaś środę wymieniano się nieoficjalnymi informacjami, że Matuszewski negocjuje z Koalicją Obywatelską i PSL podział władzy w łódzkim sejmiku i posadę marszałka dla siebie, po południu zaś dochodziły informacje, że negocjuje stanowisko marszałka z prezesem PiS, bo przed tygodniem komitet komitet polityczny PiS dał rekomendację na to stanowisko Grzegorzowi Schreiberowi. To poseł okręgu sieradzkiego, ale mieszkaniec Bydgoszczy.

  CZYTAJ TEŻ: Czy na pierwszej sesji łódzkiego sejmiku dojdzie do rozłamu w klubie Prawa i Sprawiedliwości?

  Kto zostanie zatem marszałkiem województwa łódzkiego? Czy poseł Matuszewski dał się przekonać prezesowi PiS i ostatecznie to Schreiber zostanie marszałkiem województwa, czy też dojdzie do buntu?

  Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z obrad łódzkiego sejmiku:

  Do końca sesję sejmiku województwa łódzkiego i wybory obserwował Antoni Macierewicz

  23:55
  Górczyński i Baryła członkami zarządu województwa. Za chwilę koniec pierwszej sesji sejmiku województwa kadencji 2018 - 2023

  23:20
  Wojciechowski i Ziemba nowymi wicemarszałkami województwa. Co ciekawe, na Ziembę, protegowanego Antoniego Macierewicza oddano jeden nieważny głos. Choć w głosowaniu brali udział tylko radni PiS, których jest siedemnastu.

  Kandydatami na członków zarządu są Andrzej Górczyński i Robert Baryła. Ich wybór będzie oznaczał, że w zarządzie województwa nie zasiądzie ani jedna osoba z Łodzi, co w historii samorządu województwa łódzkiego jeszcze nie miało miejsca.

  22:48
  Zaczęło się wydawanie kart do głosowania. Radni KO I PSL ponownie odmawiają udziału w głosowaniu.

  22:20
  Kolejny punkt: wybór dwóch wicemarszałków województwa. Marszałek składa wniosek o powołanie Zbigniewa Ziemby i Grzegorza Wojciechowskiego. To oznacza, że wicemarszałkiem nie będzie Piotr Adamczyk, który miał rekomendację komitetu politycznego PiS.

  Radni KO I PSL zaskoczeni: przewodnicząca sejmiku prosi... o zadawanie pytań.

  Wniosek radnego PiS: głosowanie kandydatur wicemarszałków bez dyskusji. Wniosek przeszedł. Komisja skrytacyjna przygotowuje się do przeprowadzenia wyborów wicemarszałków.

  Wynagrodzenie marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera będzie wynosiło 11 tys. 820 złotych brutto. Pensja składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego oraz dodatku specjalnego.

  21:35
  Wniosek Jońskiego przepadł. Teraz kolejny złożył marszałek: o głosowanie kandydatur wicemarszałków i członków zarządu województwa. Ale najpierw zostanie ustalone wynagrodzenie marszałka.

  Nowy marszałek dziękuje mieszkańcom Łódzkiego za wybór PiS

  Z wielką odpowiedzialnością będę dźwigał to brzemię, ale będę prowadził politykę otwartego dialogu - mówił Schreiber

  Nowy marszałek zapowiada politykę zrównoważonego rozwoju. Będą pieniądze dla Łodzi, ale nie można zapominać o powiatach.

  Schreiber o zablokowaniu dyskusji nad jego kandydaturą: nie złamano prawa, przypomnijcie sobie państwo w jaki sposób wybraliście marszałka Stępnia cztery lata temu, też nie było dyskusji.

  Joński składa wniosek formalny, by jednak można było zadać marszałkowi pytania.

  21:05

  Wybrano nowego marszałka województwa łódzkiego. To Grzegorz Schreiber. Otrzymał 17 głosów za!  Schreiber przyjmuje gratulacje od Macierewicza i Kopcińskiej.

  20:50
  Trwa wydawanie kart do głosowania w wyborach marszałka: radni KO i PSL odmawiają ich przyjęcia. Nie znamy kandydata, nie możemy głosować - tłumaczą.

  20:40
  Joanna Skrzydlewska wycofuje się z kandydowania na marszałka. Będzie ponowne drukowanie kart.

  20:30
  Bardzo emocjonalne wystąpienie Joanny Skrzydlewskiej: ze łzami w oczach niemal wykrzyczała, że o niej świadczy jej wynik wyborczy, zaś radnych PiS pytała, jak się czują w roli maszynek do głosowania.

  Czegoś podobnego nie doświadczyłam jeszcze w mojej politycznej karierze - mówiła Skrzydlewska, mając na myśli przejęcie całego prezydium sejmiku przez PiS

  20:25
  Opozycja protestuje.

  Wyborcy PiS wybrali swoich radnych, ale nie głosowali przecież na marszałka z Bydgoszczy. Przywieziono go w teczce, nie można zadać mu pytania. PiS niepoważnie traktuje nasze województwo - mówił Marek Mazur

  20:22
  Przerwa przed wyborem marszałka

  19:48

  Wniosek formalny PiS: głosowanie kandydatury Schreibera bez dyskusji, co znaczy, że opozycja nie zada pytań kandydatowi. A radni opozycji chcieli zapytać m. in. pytanie gdzie mieszka i co wie o województwie łódzkim

  19:09
  PiS zgłasza kandydaturę na marszałka: Grzegorz Schreiber. Kandydatką KO - PSL została Joanna Skrzydlewska

  19:05
  Jest wynik głosowania: trzecią przewodniczącą sejmiku Aneta Niedźwiecka z PiS.

  Następny punkt: wybór marszałka województwa łódzkiego!

  18:24
  KO i PSL rezygnują z udziału w komisji skrytacyjnej. Głosy w tajnym głosowaniu będą liczyć tylko radni PiS

  18:18
  Opozycja nie zgłosi kandydata. W czasie gdy klub PiS będzie głosować trzecie stanowisko wiceprzewodniczącego sejmiku dla siebie, radni KO i PSL wyjdzie z sali.

  Szanowni Państwo z PiS. Nawet w Sejmie opozycja ma przedstawicieli w prezydium. Apeluje o umiar i zdrowy podział prezydium - apeluje Dariusz Joński (KO)

  17:47
  PiS zgłasza trzecią kandydaturę do prezydium. To Joanna Niedźwiedzka, radna debiutująca w sejmiku. W kuluarach padają żarty o "pakiecie demokratycznym" PiS dla opozycji w sejmiku.

  17:40
  Zbigniew Linkowski i Krzysztof Ciebiada wiceprzewodniczącymi sejmiku. Joanna Skrzydlewska odpadła. Opozycja, czyli PSL i KO nie będzie miała swego przedstawiciela w prezydium sejmiku.

  17:14
  Za chwilę głosowanie

  17:03
  Kandydatami są: Krzysztof Ciebiada, Zbigniew Linkowski (obaj PiS) i Joanna Skrzydlewska (KO)

  17:00
  Za chwilę zgłaszanie kandydatów na wiceprzewodniczących.

  16:28
  Dziś wybrani zostaną także wicemarszałkowie i członkowie zarządu województwa łódzkiego. Właśnie poszerzono porządek obrad.

  16:20
  Przewodnicząca poszerza porządek obrad o punkty wybór marszałka i ustalenie jego wynagrodzenia.

  16:18
  Trwa głosowanie wniosku PSL. Upadł wniosek PSL. Nie będzie przerwy w obradach do 7 grudnia.

  16:15
  Przewodnicząca zarządziła głosowanie ręczne.

  16:03
  Kłopot. Nie działa elektroniczny system głosowania!

  15:56
  Obrady przejmuje nowa przewodnicząca. Dariusz Klimczak (PSL) składa wniosek formalny o przerwę w obradach do 7 grudnia. Wniosek ma związek oprotestowaniem przez PSL w sądzie wyników wyborów w okręgu tomaszowsko - skierniewickim.

  15:48
  Bez sensacji: przewodniczącą sejmiku Iwona Koperska, czyli tak jak chciał komitet polityczny PiS - 17 głosów za.

  15:30
  Za chwilę poznamy ich wynik. Przerwa na przeliczenie głosów.

  15:13Zaczęły się wybory przewodniczącego sejmiku. Niektórzy z radnych PiS przychodzą z kartkami do głosowania na stanowisko radnej Koperskiej, by pokazać jej na kogo oddają swój głos.

  13:59
  Na sejmiku pojawiła się także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

  13:47
  Na sali sejmiku pojawiło się już 17 radnych PiS. Prócz nich także posłowie Grzegorz Schreiber, Antoni Macierewicz i Marek Matuszewski. W sejmiku pojawiła się także rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Opozycja komentuje, że w "takiej obstawie" żaden z radnych PiS nie wyłamie się z klubu, choć głosowania są tajne.

  14:07
  Obrady rozpoczęła radna seniorka Halina Rosiak (PiS).

  14:15
  Radni odbierają zaświadczenia o wyborze.

  14:25
  Trwa ślubowanie. Niedługo po nim wybory przewodniczącego sejmiku.

  14:36
  Radni przygotowują się do wyboru przewodniczącego sejmiku.

  14:47
  PiS proponuje kandydatkę na przewodniczącą Iwonę Koperską. KO - PSL zgłasza Marka Mazura. Uwaga! Pod zgłoszeniem radnej Koperskiej podpisało się tylko 15, a nie 17 radnych PiS. Niektórzy wietrzą sensację...  Komentarze (68)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie,

  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe
  ohydne k@restwo...rozwiń całość

  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe
  ohydne k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne
  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne
  k@rest
  wo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne
  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnevk@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe rrrrrohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodzie
  jskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Reinkarnacja PZPR żyje !

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  PiS to reinkarnacja PZPR-u funkcjonuje w ten sam sposób.Za czasów PZPR-u kandydatów przywożono w teczce a teraz PiS rzuca spadochroniarza z innej części kraju którego nikt nie zna ! I spełnia się...rozwiń całość

  PiS to reinkarnacja PZPR-u funkcjonuje w ten sam sposób.Za czasów PZPR-u kandydatów przywożono w teczce a teraz PiS rzuca spadochroniarza z innej części kraju którego nikt nie zna ! I spełnia się wytyczna towarzysza Kaczyńskiego " żeby było tak jak dawniej ". A ten kandydat musiał uciekać z Bydgoszczy bo sobie tam już tak nagrabił że nie miał innego wyjścia ?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten wybór

  jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  ..... przypomina mi czasy PRL, jak przywożono tow. I Sekretarzy np. wojewódzkich. Łodzianie, jak mogliście zgodzić się na takiego towarzysza z zewnątrz.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to tera Hanka ma

  wrr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  gigantyczny problem, bo bedzie musiała stworzyć lewe etaty POd transfer fachofcóff!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wszystko zalezy od ceny

  mika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  W tym miejscu gratuluje wszystkim którzy głosowali na p. Matuszewskiego domyślam się ze są to ludzie tego samego pokroju co ich kandydat. Wstyd, hańba !!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  50% za prenumeratę dziennika ? Jesteście gó... warci.

  Szatan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szatianie , czitanie schodzi na psy

  cienzkie czasi dla czitelnikow a nie srajfoniątek ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  wybiorcza tesz robi podobnie , bo niedlugo bendzie znow tylko papier toaletny


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  777 jestem chora psychicznie i przekręcam wyrazy

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  777

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i bardzo dobrze nareszcie kasa będzie dobrze

  No i verigut!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

  Przypilnowania oraz sprawdzone wszelkie inwestycje będzie ład o porządek !!tylko szlajblerowie mogą ocalić to miasto przed zgubom!!!zycze udanych porządków i samych sukcesów oraz ciekawych...rozwiń całość

  Przypilnowania oraz sprawdzone wszelkie inwestycje będzie ład o porządek !!tylko szlajblerowie mogą ocalić to miasto przed zgubom!!!zycze udanych porządków i samych sukcesów oraz ciekawych propozycji !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polacy

  Kot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Rau, Schreiber - nazwiska oficjeli PiS.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Olacy

  Pies (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  Wymienić kilka "polskich" nazwisk Koderów i POpaprańców ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  caracale,chinski-hub,s-14 .... piS dla LODZI

  malpa w czerwonym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  juz pora wypowiedziec konkordat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żydokomuna Żydzewa a Nie Narodowy

  Anty żydzew (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Pajace bolszewiki a nie Patryjoci to ubek przekształt a wy pomniki stawiacie jemu, mordował Żołnierzy Wykletych, nie pokazujcie się na imprezach patriotycznych komuchy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo