Gwałciciel z Trójmiasta zatrzymany w Łodzi po 13 latach...

  Gwałciciel z Trójmiasta zatrzymany w Łodzi po 13 latach poszukiwań

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  38-letni gwałciciel został aresztowany

  38-letni gwałciciel został aresztowany ©Dariusz Gdesz/Polskapresse

  Łódzcy policjanci zatrzymali gwałciciela z Trójmiasta, który przez trzynaście lat ukrywał się przed organami ścigania. Przez ten czas zmieniał miejsca zamieszkania i aby uniknąć odpowiedzialności posługiwał się dokumentami brata.
  38-letni gwałciciel został aresztowany

  38-letni gwałciciel został aresztowany ©Dariusz Gdesz/Polskapresse

  Mężczyzna został zatrzymany na początku września na placu budowy przy al. Politechniki przez policjantów z I komisariatu. - Był kompletnie zaskoczony i usiłował po raz kolejny wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości - mówi Adam Kolasa z biura prasowego łódzkiej policji.

  Po dokładnym sprawdzeniu, okazało się jednak, że jest on poszukiwanym gwałcicielem. 38-latek został aresztowany.

  Mężczyzna został w 1998 roku skazany na karę sześciu lat więzienia za dwa gwałty i jedno usiłowanie. Do obu przestępstw doszło 5 lipca 1997 roku.

  - Oba miały podobny przebieg - sprawca najpierw bił ofiarę, a potem doprowadzał do stosunku seksualnego. W nocy z 10 na 11 lipca próbował w ten sam sposób zgwałcić kolejną kobietę, tym razem został spłoszony przez osoby przechodzące w okolicy - dodaje Kolasa.

  Od 2000 roku mężczyzna uchylał się od odbycia kary zmieniając miejsca pobytu na terenie całego kraju. Jak się okazało ostatecznie osiadł w Łodzi. Prawdopodobnie przez te lata w przypadku policyjnych kontroli lub czynności urzędowych posługiwał się danymi i dokumentami swojego brata.

  CZYTAJ TEŻ: Łódzkie Archiwum X szuka gwałciciela

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo