Gwiazda Marii Kornatowskiej już na Pietrynie [ZDJĘCIA]

  Gwiazda Marii Kornatowskiej już na Pietrynie [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Gwiazda Marii Kornatowskiej już na Pietrynie [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta/polskapresse

  We wtorek naprzeciwko Pasażu Rubinsteina odsłonięto w Łódzkiej Alei Sławy gwiazdę upamiętniającą prof. Marię Kornatowską, pedagog ulubioną przez studentów PWSFTViT w Łodzi, wybitnego, cenionego także za granicą krytyka filmowego. Dziś Maria Kornatowska obchodziłaby swoje urodziny.
  - Nawet najpiękniejsze marmury na najpiękniejszej ulicy miasta nie zapełnią wyrwy, jaka powstała w naszych sercach po śmierci Marii - powiedział Mariusz Grzegorzek, rektor-elekt łódzkiej Szkoły Filmowej, zaprzyjaźniony z Marią Kornatowską.

  - Ważne jest byśmy pamiętali, że była z nami. Widzą tyle osób przybyłych w to miejsce, jestem spokojny, że będzie ona w naszych umysłach i sercach stale obecna.

  W tłumie zebranym podczas uroczystości znaleźli się m.in. kompozytor Henryk Kuźniak, Filip Bajon, prof. Stefan Czyżewski, prof. Jerzy Woźniak, Mieczysław Kuźmicki, dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi.

  Maria Kornatowska zmarła 21 sierpnia w Łodzi. Była laureatką Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za całokształt twórczości. W 2011 r. na gali finałowej XIV. Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi odebrała doroczną Nagrody im. T. Gaduły-Zawratyńskiego dla dziennikarza promującego kino i muzykę filmową.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo