Gwiazdy na Gwiazdkę 2019 dla chorych braci z Łowicza...

  Gwiazdy na Gwiazdkę 2019 dla chorych braci z Łowicza [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ciężko chorzy bracia z rodzicami
  1/128
  przejdź do galerii

  Ciężko chorzy bracia z rodzicami ©Rafał Klepczarek

  Cztery drużyny w piątek (4 stycznia) walczą w Łowiczu o prymat podczas 15. edycji piłkarskiego turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Tradycyjnie już imprezie patronuje redakcja „Dziennika Łódzkiego”.
  Podczas tegorocznej odsłony piłkarskich zmagań zbierane są pieniądze na rzecz ciężko chorych braci Kuby i Franka Milczarków. Czteroletni bliźniacy z Łowicza przyszli na świat cztery lata temu w 25. tygodniu ciąży wielopłodowej.

  Podczas porodu zmarła ich siostrzyczka, a niedługo potem brat. Franek cierpi na zespół Aspengera oraz zaburzenia sensoryczne. Kuba zmaga się natomiast z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką oraz korowym uszkodzeniem wzroku. Rodzice małych łowiczan walczą o zdrowie dzieci, zbierając pieniądze na ich rehabilitację.

  W hali nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu grają cztery drużyny: Ryba Team, Raperzy i Przyjaciele, reprezentacja Dziennikarzy oraz reprezentacja PKO Banku Polskiego. Na parkiecie można zobaczyć m.in. piłkarzy Macieja Rybusa i Sebastiana Milę, showmana Bilguuna Ariunbaatara oraz raperów Eldo i Greena.

  W trakcie imprezy prowadzone są licytacje atrakcyjnych fantów sportowych z autografami, m.in. koszulki reprezentacyjne, czy klubowe Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Thiago Cionka oraz Mauro Icardiego.

  Na razie zebrano już łącznie z czekami ponad 65 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo