Hanna Zdanowska zamiast Donalda Tuska na prezydenta Polski? Nazwisko prezydent Łodzi znalazło się w przedwyborczym badaniu

Arkadiusz KrystekZaktualizowano 
Najnowszy "Wprost" zastanawia się, kogo wystawi Platforma Obywatelska (czy szerzej - Koalicja Obywatelska), jeśli na start w przyszłorocznych wyborach prezydenta Polski, nie zdecyduje się Donald Tusk. Wśród pretendentów do partyjnej nominacji umieścił prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIENa zdjęciu. Listopad 2018: przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską na Igrzyskach Wolności w Łodzi Fot. Grzegorz Gałasiński
Najnowszy "Wprost" zastanawia się, kogo wystawi Platforma Obywatelska (czy szerzej - Koalicja Obywatelska), jeśli na start w przyszłorocznych wyborach prezydenta Polski, nie zdecyduje się Donald Tusk. Wśród pretendentów do partyjnej nominacji umieścił prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską.

Kto mógłby stawić czoła Andrzejowi Dudzie, który - po ostatnich wypowiedziach prezesa Jarosława Kaczyńskiego - wydaje się być pewnym poparcia PiS w wyścigu o reelekcję w wyborach 2020 roku?

- Największe poparcie ma Rafał Trzaskowski (16.2 proc.). Obecny prezydent Warszawy wyraźnie dystansuje innych potencjalnych kandydatów wymienianych w medialnych spekulacjach. I tak za Trzaskowskim plasuje się Aleksandra Dulkiewicz (6.1 proc.), Bartosz Arłukowicz (5.8 proc.) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (5.4 proc.) - można przeczytać na portalu tygodnika.

Badanie dla "Wprost" przeprowadzono na panelu Ariadna. O opinię zapytano 1056 dorosłych osób.

Co na to prezydent Zdanowska? - Pracuję, nie wiem o jakie badania chodzi – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej, ale obiecała, że skomentuje sprawę, gdy tylko się z nią zapozna. Po pół godziny napisała: "To miłe, ale ja się nigdzie nie wybieram. Dla mnie najważniejsza jest Łódź".

Prezydent już wcześniej zaznaczała, że o tyle angażuje się w ogólnopolską politykę, o ile jest to korzystne dla Łodzi. Tak m.in. tłumaczyła swoje wejście do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Miała w nim odpowiadać za sprawy społeczne i samorządowe. Jednak gdy lider Platformy Grzegorz Schetyna zrobił Tomasza Zimocha jedynką łódzkiej listy do Sejmu w jesiennych wyborach Zdanowska odeszła ze sztabu.

- Nie ukrywam, że proponowałam zupełnie inną listę kandydatów – uzasadniła swoją decyzję.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 63

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
Ciekawy

Ciekawe czy łoiłaby tyle co Kwachu czy więcej. No i ciekawe co by wyniosła z pałacu prezydenckiego jak jej kolega Bul-Komoruski.

R
Russel
2019-08-13T08:57:54 02:00, Sawicka:

wyburzyła kamienice , pocięła trasy tramwajowe , wycięła drzewa , sknociła inwestycje drogowe . w urzędach chaos organizacyjny .

2019-08-13T11:25:38 02:00, Motorniczy:

Prawda.Tnie koszty publiczne aby zadłużenie Łodzi mogła spłacać bo zaraz m Łódź będzie bankrutem.Likwidacja linii tramwajowych już jest w toku.

2019-08-13T11:34:24 02:00, Taxi:

Prawda.Wciska autobusy w zamian za linie tramwajowe.Które spowalniają i tak powolny ruch miejski.

100/100.Ale w miescie platformerskich meneli wszyscy kochaja skazanke oszukanke pijanke

P
Prima Aprilis
2019-08-13T16:04:44 02:00, Gość:

Na prezydenta Wolnej Toalety dla LGBT na dworcu w Pcimiu Dolnym się nadaje i nigdzie indziej. A Tuskomuły mogą sobie wymyślać dowolne bzdury ale muszą mieć świadomość, że nikt im już nie ufa.

Dziękuję bardzo

G
Gość

Ona woli m.Łódź to tutaj ma kolesiostwo od kielicha i łódzkie słoiki przyjezdne z małych miasteczek i wsi co na nia głosują.

D
Dziennikarska kaczka.

Najpierw odsiedzi za swoje przewinienia.

o
obiektywny

śmieszna sprawa śmieszny wyrok.... spojrz na swoje zasrane gniazdo jak bandzior kamiński został kolesiowsko ulaskawiony....

G
Gość
2019-08-12T22:53:54 02:00, Gość:

Już nie pokazujcie patologii-oszustki oraz mąciciela i nieroba.

2019-08-13T04:37:12 02:00, Gość:

Pisowski tępaku te swpje wymiociny skieruj na pedofila Jędraszewskiego !

2019-08-13T07:27:15 02:00, Kutas rabieja:

Pedofili to poszukaj w warszawskim ratuszu,ktorzy beda pokazywac w przedszkolach czterolatkom jak powinno się dotykać fuuu!!

2019-08-13T11:42:55 02:00, Fakty:

10/10 Prawda.

Tępak to cię zrobił...

M
Monar
2019-08-13T01:59:03 02:00, Myśle:

Miłe. Polska dostrzega sukces Łodzi

Sukces Łodzi?Co za świństwo chlasz?Palisz czy wciągasz?

G
Gość
2019-08-13T08:47:53 02:00, Gość:

Niech idzie i zostawi Łódź w spokoju!!! Zagłosuję za, byle się jej pozbyć z Łodzi, choć tego co tu spieprzyła już się nie da naprawić!!!

2019-08-13T11:23:22 02:00, Firma brukarska:

100/100 Kiedy CBA zacznie sprawdzać ustawione przetargi publiczne?Dziś prowizja od ustawki to już chyba z 20%?

Prawda.Czemu ciągle te same firmy wygrywają przetargi.

J
Jak nie PIS to kto?
2019-08-12T22:53:54 02:00, Gość:

Już nie pokazujcie patologii-oszustki oraz mąciciela i nieroba.

2019-08-13T04:37:12 02:00, Gość:

Pisowski tępaku te swpje wymiociny skieruj na pedofila Jędraszewskiego !

2019-08-13T07:27:15 02:00, Kutas rabieja:

Pedofili to poszukaj w warszawskim ratuszu,ktorzy beda pokazywac w przedszkolach czterolatkom jak powinno się dotykać fuuu!!

2019-08-13T11:42:55 02:00, Fakty:

10/10 Prawda.

Oszust po kolejnej wygranej PIS będzie już ...do ruszenia.

m
majtek
2019-08-13T01:59:03 02:00, Myśle:

Miłe. Polska dostrzega sukces Łodzi

2019-08-13T08:49:31 02:00, Gość:

Boże jedyny!!! Jaki sukces?????!!!! Ludzie, opamiętajcie się!!!

2019-08-13T11:31:10 02:00, Gość:

Sukces że jeszcze żyjemy w tym absurdzie i zakłamaniu jaki ona stworzyła w m.Łodzi

100/100 Łódź finansowo tonie a załoga i kapitan bawią się.

F
Fakty
2019-08-12T22:53:54 02:00, Gość:

Już nie pokazujcie patologii-oszustki oraz mąciciela i nieroba.

2019-08-13T04:37:12 02:00, Gość:

Pisowski tępaku te swpje wymiociny skieruj na pedofila Jędraszewskiego !

2019-08-13T07:27:15 02:00, Kutas rabieja:

Pedofili to poszukaj w warszawskim ratuszu,ktorzy beda pokazywac w przedszkolach czterolatkom jak powinno się dotykać fuuu!!

10/10 Prawda.

F
Finlandia i Absolut
2019-08-13T08:21:36 02:00, Filipińczyk:

Godna następczyni Kwacha!

Prawda.

O
O.Z
2019-08-13T10:06:00 02:00, Gość:

Pani Prezydent ! Kochamy Panią !!! Łodzianie!!!

2019-08-13T11:26:14 02:00, Klawisz.:

Jesteś na przepustce z Z.K

...pewnie na przepustce z Aleksandrowskiej

G
Gość
2019-08-13T08:47:53 02:00, Gość:

Niech idzie i zostawi Łódź w spokoju!!! Zagłosuję za, byle się jej pozbyć z Łodzi, choć tego co tu spieprzyła już się nie da naprawić!!!

2019-08-13T11:29:52 02:00, Czynsze:

Zadłużyła maksymalnie Łodzian kosztem ich życia na w.wiele lat...

Prawda ludzie płacą krocie za komunalne nory,wc na zewnątrz i zimna woda na korytarzu.Nora z XIX wieku a koszty najmu z XXI wieku.

Dodaj ogłoszenie