Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Harcerze przywiozą do Łodzi Betlejemskie Światło Pokoju. Nabożeństwo ze światełkiem z Betlejem odbędzie się niedzielę w łódzkiej katedrze

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Betlejemskie Światło Pokoju przywożone jest do Łodzi zawsze w połowie grudnia
Betlejemskie Światło Pokoju przywożone jest do Łodzi zawsze w połowie grudnia Grzegorz Gałasiński
W niedzielę (10 grudnia) harcerze przywiozą do Łodzi Betlejemskie Światło Pokoju. W łódzkiej katedrze odprawione zostanie specjalne nabożeństwo pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.

Nabożeństwo związane z przyjęciem przywiezionego z Betlejem światła rozpocznie się o godz. 18. Biskup Ireneusz Pękalski odbierze światełko od Komendantki Chorągwi Łódzkiej ZHP. Następnie zapalone od niego lampiony młodzi ludzie z różnych organizacji harcerskich i skautowskich rozniosą do szkół, instytucji, urzędów całego województwa łódzkiego, a stamtąd trafi do domów. Kto nie otrzyma światełka od harcerzy będzie mógł je pobrać z katedry - co roku płonie ono bowiem przy pomniku św. Jana Pawła II.

Betlejemskie Światło Pokoju to płomień zapalany od wiecznego ognia, który pali się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Zapala się od niego małą świeczkę, a cały czas palący się ogień niesiony jest w sztafecie harcerskiej i skautowskiej przez kolejne kraje. Z Polski ogień trafia m.in. do Skandynawii, Niemiec oraz do krajów na wschodzie Europy.

W tym roku akcja odbywa się po raz 33., a światło przekazywane jest pod hasłem „Czyńmy pokój”.

"W czasach gdy w Ukrainie toczy się wojna, gdy tak wiele niepokoju dręczy inne narody, gdy niepokój, lęk i obawy towarzyszą wielu ludziom akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest kolejną okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest pokój oraz ukazania różnych jego wymiarów" - pisze hm. Dagmara Mrzewa rzeczniczka Chorągwi Łódzkiej ZHP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki