Historyczny występ Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej wraca z Mistrzostw Europy w Austrii z dwoma brązowymi medalami. Jest to najlepszy rezultat osiągnięty w historii startów naszej kadry w zawodach tej rangi.

Podopieczne trenera Łukasza Zielińskiego (ŁKSG Łódź) stanęły na wysokości zadania. 19 sierpnia w meczu o trzecie miejsce w kategorii U19 Wiktoria Muszczek (ŁKSG Łódź) i Patrycja Krumin (ŚWIT Wrocław) pokonały zespół z Litwy stosunkiem setów 2:0. Następnego dnia ich starsze koleżanki Edyta Kucharska (ŁKSG Łódź) i Pamela Łuszczyńska (ŚWIT Wrocław) nie dały szans parze z Włoch. Wygrały ten mecz stosunkiem setów 2:0. Zrewanżowały się za czwarte miejsce zdobyte podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata i wskoczyły na podium. Trzecia nasza para Barbara Kołtun (MIG Gliwice) i Ania Krzak (MIG Gliwice) zajęła szóste miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Poprawiły się w stosunku do wyniku osiągniętego w Sulejowie podczas Mistrzostw Świata o dwie pozycje.
Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania należą się też całemu sztabowi trenerskiemu, który dołożył małą cegiełkę do osiągnięcia tego historycznego wyniku. Łukaszowi Zielińskiemu (Łódź) w Baden pomagali jego asystent Bartosz Borkowski (Sulejów) i fizjoterapeutka Izabela Stobiecka (Sulejów).
Osoby niesłyszące zainteresowane grą w piłkę siatkową prosimy o kontakt z trenerem Łukaszem Zielińskim pod numerem telefonu 695621757.