Hokej na lodzie. Dwie porażki Łódzkiego Klubu Hokejowego

Grzegorz Gałasiński
Hokej na lodzie. Były spore nadzieje, ale nie udało się. Hokeiści Łódzkiego Klubu Hokejowego ponieśli dwie porażki na inaugurację drugiej rundy pierwszej ligi.

Nasi hokeiści przegrali w hali Bombonierka w sobotę z Sokołami Toruń 2:9 i w niedzielę z czołowym zespołem tej klasy rozgrywkowej Stoczniowcem Gdańsk 2:7. Łodzianie spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Mają 6 punktów na koncie, tyle samo co Podhale Nowy Targ. Łodzianie wygrali dwa mecze z Naprzodem Janów 5:2 i SMS Toruń 6:5 po karnych.

Porażka w sporcie to nie kompromitacja, zwłaszcza gdy próbuje się nawiązać walkę z silniejszym. Hokeiści ŁKH przegrali podczas minionego weekendu z Sokołami Toruń 2:9 (1:0, 1:5, 0:4) i ze Stoczniowcem Gdańsk 2:7 (2:3, 0:3, 0:1). W pierwszym meczu ŁKH prowadził do połowy drugiej tercji 2:1 po golach Mateusza Kubiaka i Aleksieja Moskaliowa, w drugim Vaclav Rziha strzelił gola już w 2 minucie, a potem po bramce Arkadiusza Witczaka było 2:2, ale i tym razem okazało się, że to za mało na cały mecz. Na czele tabeli Młodzieżowej Ligi Hokejowej (taka jest oficjalna nazwa I ligi) są zespoły GKS Jastrzębie, Zagłębia Sosnowiec i Stoczniowca, a więc rezerwy drużyn ekstraklasy. ŁKH ma 6 punktów (dwa zwycięstwa, jedna przegrana dogrywka po remisie) i zamyka tabelę 13-zespołowej MHL razem z Podhalem, z którym zmierzy się już w najbliższy piątek w meczu zaległym z pierwszej rundy (o godz. 18 w hali na Stefanowskiego).
Lepiej dla łódzkiego hokeja wygląda tabela grupy północnej ligi żaków młodszych. Chłopcy trenera Marka Syniawy wygrali jak dotąd wszystkie mecze. W sobotę pokonali w Gdańsku Stoczniowca 14:1 (Kowalczyk 5, Świderski 3, W. Krzesłowski 2, Pawliw i Lenartowski po 1), a na deser połknęli - tego samego dnia! - drugą drużyną Stoczniowca 35:1 - informuje red. Wojciech Filipiak.