OPRAC.:
Mateusz Pietras
Reprezentacja Polski zwycięska w pierwszym meczu halowych mistrzostw Europy w hokeju na trawie FACEBOOK/POLSKI HOKEJ NA TRAWIE
Polskie hokeistki na trawie od zwycięstwa nad Szwajcarią 4:1 rozpoczęły rywalizację w halowych mistrzostwach Europy elity w Berlinie. W piątek rozegrają dwa spotkania - z Ukrainą i Włochami.

Zwycięstwo na dobry początek

Dziś polska reprezentacja hokeju na trawie z przytupem rozpoczęła mistrzostwa Europy rozgrywane w hali. W Berlinie pokonały Szwajcarki. Aż trzy trafienia padły w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę dla Polski zdobyła Daria Skoraszewska, która w 6. minucie pokonała szwajcarską bramkarkę. Trzy minuty później wynik podwyższyła Sandra Tatarczuk. W 12. minucie trzeciego gola, a drugiego w meczu strzeliła Skoraszewska. Po przerwie padły dwie bramki. Dla Biało-Czerwonych na listę strzelców ponownie wpisała się Tatarczuk kończąc mecz z dubletem. W 22. minucie szwajcarska bramkarka po raz czwarty została pokonana.

Szansa na powrót do korzeni?

W stolicy Niemiec do walki o medale przystąpiło 10 reprezentacji. Po dwie najlepsze z obu grup awansują do półfinału, drużyny z trzecich i czwartych miejsc grać będą o lokaty 5-8, a ostatnie zespoły w grupach zostaną zdegradowane do drugiej dywizji.

Polki w elicie uczestniczą po raz pierwszy od sześciu lat. Z kolei w 2016 roku wywalczyły wicemistrzostwo kontynentu. Dwa lata temu w Hamburgu triumfowały Niemki.

Turniej w Berlinie potrwa do niedzieli.

Jutro Polki zmierzą się z Ukrainkami (zwycięstwo w grupie) i Włoszkami (dwie porażki).