Idealne staniki z Pabianic na kanale Discovery [GODZINY...

  Idealne staniki z Pabianic na kanale Discovery [GODZINY EMISJI]

  mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Idealne staniki z Pabianic na kanale Discovery [GODZINY EMISJI]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  Stacja telewizyjna Discovery wyemituje program poświęcony biustonoszom pabianickiej firmy Corin, które powstały we współpracy z naukowcami z Politechniki Łódzkiej i lekarzami z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Program będzie można obejrzeć na kanale Discovery Science już w czerwcu.
  Discovery pokaże proces powstawania pabianickich biustonoszy w programie „Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki”. Reporterzy programu odwiedzają fabryki w różnych miejscach świata i pokazują jak produkowane są przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. Widzowie poznali już m.in. tajniki produkcji samolotu czy płatków owsianych. Teraz przyszła kolej na nowoczesne staniki z pabianickiej firmy Corin.


  Pabianicka firma postawiła sobie za cel stworzenia stanika idealnego. W tym celu zwróciła się o pomoc do łódzkich naukowców i lekarzy.

  - Biustonosz to bardzo skomplikowana część damskiej garderoby, jego produkcja wymaga dużej precyzji. Dlatego badania naukowców z Politechniki Łódzkiej trwały aż półtora roku, a w projekcie wykorzystano specjalistyczne kamery termowizyjne oraz programy do symulacji komputerowych - mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin. - Właściwy kształt biustonosza ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia – nie powoduje zbędnych ucisków i dyskomfortu. W związku z tym postaraliśmy się, by cały proces nadzorowali lekarze specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki.

  Więcej o idealnych stanikach z Pabianic przeczytasz tutaj: Discovery pokaże całemu światu idealne staniki z Pabianic [ZDJĘCIA]

  Polska wersja programu "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki" o stanikach z Pabianic zostanie wyemitowana na kanale Discovery Science w następujących terminach:
  • 01.06.2014 - godz. 04:00
  • 08.06.2014 - godz. 11:30
  • 23.06.2014 - godz. 21:00
  • 16.07.2014 - godz. 13:30
  • 24.07.2014 - godz. 07:30

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny